Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyen kialakul egy szűk...

Könnyen kialakul egy szűk családon belül a rivalizálás, versengés a kisgyermekes anyukák között?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nálunk kialakulóban van. A sógoroméknak és nekünk egyidős babáink vannak.

Nem találkozunk túl gyakran, de mikor igen, akkor nem megy más, mint a dicsekvés, kinek milyen ruhája, játéka van, hol vette, milyen drága, hova megyünk kirándulni, milyen autósülést vezsek stb.

Mivel ők alapban fontosnak tartják a külsőségeket és a pénzt, így velünk is kezd elszaladni a ló és észreveszem, hogy én is dicsekszem, megválogatom mit adok a gyerekre, ha tudom, hogy találkozunk és viszem a legmenőbb játékát. És én ezt nem akarom, mert nem ilyenek vagyunk, és nem is fogjuk tudni hosszú távon tartani az iramot anyagilag sem meg sehogyan, de egyszerűen most elsodort az "ár" ezzel kapcsolatban.

Más családban is van ilyen?


2010. jún. 12. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nalunk is van rivalizalas, de akit kovetnek nem rivalizal ez a legviccesebb!!

Unokatesomek nagyon nagyon gazdagok es mindenbol megveszik a legdragabbat.

A masik 2 unokatesek kozel sem allnak olyan jol anyagilag, de probalkoznak kovetni oket.

Most a gazdag unokatesomaknal jon a 3. baba egy masik unokatesomeknal az 1.

Nekunk van egy 4 honapos lanyunk es felajanlottuk a kinott ruhait a szegenyebb inokatesomeknak, de visszautasitottak, hogy nehogy lemaradjanak a gazdagaktol es hasznalt ruhat adjanak a gyerekukre.

Ez szerintem vicces es gyerekes....

de ha Ok igy latjak jonak tegyek igy!!

Szerintem nalatok is felesleges ez a "harc".

Legyetek Ti az okosabbak es ne ezzel foglalkozzatok hanem a babatokkal.

Mond meg hogy olvastal egy konyvet es az alapjan fejleszted a babadat.Attol, hogy 1000000ft ert vesz jatekot meg nem lesz boldog a babaja....csak akkor ha jatszik is Vele a szulo.

Egy par szaz forintos labdanak is ugyan ugy orul egy gyermek mint egy 200000ft-s jateknak.

De akkor ertekes szamara ha meg tudja valakivel osztani a jatek oromet!!

2010. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Persze, hogy van más családban is ilyen. Sógornőimnek már megvolt a babája, mire nekünk megszületett. Ők 1 éven belül szültek mindhárman. Mondanom se kelljen, non-stop az a téma, hogy kinek meddig szopizott, kinek mit eszik már éppen és mennyit hízott a gyerek. És hát mondanom se kelljen, itt is egyikük jóval jobb anyagi helyzetben van mindannyiunknál és képes százezres nagyságrendű kacatokat venni egy egy éves gyereknek is (elektromos autó), amit persze a gyerek nem használ, mert még menni se tud. A bajt még a közös nagyszülők is tetézik, megvan a kedvenc unoka és hát a többit meg el kell képzelni. Én amúgy csak röhögni tudok már rajtuk, mert szánalmas az a versengés, ami nálunk is van. Engem nem érdekel, hogy ki mit vesz a gyereknek, milyen ruha van rajta. Én is mindig normálisan felöltöztetem, de veled ellentétben a legjobb játékait inkább otthon hagyom, mert a nagyobbak hajlamosak tönkretenni azokat.

Felesleges időt és energiát pazarolnod az ilyesmire, hidd el, nem is éri meg versengeni senkivel, pláne ilyenben.

2010. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En nem rivalizalok, mert nem tudnek....a lanyom kap uj es hasznalt ruhakat is.

Engem nem erdekel, hogy mit gondolnak a rokonaim!!

Nem tehetem meg, hogy 28 ezerert vegyek melegitot a lanyomnak.De ettol meg boldog es mosolygos baba!!


1. voltam

2010. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!