Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kicsi a korkülönbség...

Mennyire kicsi a korkülönbség a gyerekeitek között?

Figyelt kérdés
Még csak egy babánk van, de tervezzük a másodikat. Én max. 1,5-2 év különbséget szeretnék csak. Nagyon nehéz lesz? De amúgy jó vagy rossz a kis korkülönbség?
2010. jún. 7. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm fia és lánya között 20 hónap a korkülönbség. Hát, az első 1-2-3 hónapot nehezen bírta, ezért pár hét után a fiát rendszerint reggelente átvitte Apa a nagyszülőkhöz munkába menet, és munka után vitte magával haza. De, 2-3 hónap után, mikor kislánya már kezdett "rácsodálkozni" a külvilágra, és rövid ideig elvolt magában is, akkor már simán ment két picivel, belerázódott.
2010. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16 hónap van a lányaim között. Annyi segítségem van, hogy hozatom a kaját. A nagy már szeret motorozni, úgyhogy a séta megoldott. Vásárlást akkor intézzük, ha apa itthon van. Nem mondom, néha jó lenne egy óra szünet, mert van hogy felváltva sírnak, vagy délelőtt 11-kor azt veszem észre, hogy még egy korty vizet sem ittam. Szerintem jó a kis korkülönbség.
2010. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 19 hónap a különbség a két csajszi között,a nagy 2,5éves,a kicsi nemsokára 1 éves... Hát igen az elején kell egy kis idő amíg belerázódik az ember,de nem olyan vészes mint ahogy azt sokan állítják.Bár az is közre játszhat,hogy milyen a kicsi,mennyire hasfájós stb.Nekünk ezzel szerencsénk volt.És mivel a nagyobbik is kicsi volt még amikor a pici született nem volt nagy féltékenység sem,kb 2 hét alatt megszokta a kicsit.Most meg már olyan jó nézni őket,ahogy kezdenek egymással huncutkodni,olyan aranyosak tudnak lenni. :) Szóval összességében szerintem sokkal jobb a kis korkülönbség... :)
2010. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19 hó nálunk. az első 2 hó kemény, kell a segítség, de aztán már tök jó
2010. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

17 hónap lesz a különbség a 2 gyerek közt.

véleményt még nem tudok mondani van még 2 hetem vissza a szülésig.

remélem jól fog menni minden!

2010. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

22 hónap körkülönbség van a gyerekeim között.

Nem könnyű...

Ha írsz privit, szívesen leírom a tapasztalataimat.

Szép napot!

2010. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Én nem pártolom a kis korkülönbséget, miért nem jó ha 4 év van köztük. Mit kínozza magát mindenki ezzel a kis korkülönbséggel?! Még egyszer sem alszol egy jót, már itt a következő. Ki kell élvezni az elsőt, majd mikor önálló jöhet a következő. A tesómmal kicsi korkülönbség van köztünk és SOHA nem játszottunk együtt. Szóval ebben sem hiszek....Miért kell belerokkanni csak azért hogy 1-2 évente potyogtass egy tesót?! Ez a mai kor divatja.
2010. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nálunk 9,5 hónap van, ha időben születik a második csimotám, akkor 11 hónap lett vpolna köztük

teljesen összenőttek, egy ágyban alszanak,olyanok,mint az ikrek, már méretre is

2010. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

13:52-es!


Nem rokkanunk bele a kis korkülönbségel született gyerekek nevelésébe!

Nem divatból szültem így, hanem mert így terveztük a férjemmel!!!! Érthető?

Az én lányaim meg képzeld, eljátszanak egymással és imádják egymást.

Valószínüleg neked rossz tapasztalataid vannak ezzel kapcsolatban. Mi szeretetre neveljük a gyerekeinket.

2010. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szülőknek kemény dió a kis korkülönbség, viszont ez a gyerek teljes életére kivetítve "elenyésző" (kérlek ne értsetek félre) a nagyobb meló. Mert - még ha van néhány ellenkező tapasztalat - azért azok között a gyerekek között, ahol kicsi a korkülönbség, sokkal jobb a kapcsolat, mint azok között, akiknél jóval nagyobb. Saját tapasztalat, illetve a körülöttem lévők tapasztalata, hogy a kis korkülönbség nagyon jó.. van közös téma, napi kapcsolat, jó viszony. Akiknél viszont nagy a különbség, azoknál már lehet "szakadék" a kapcsolatban. De lehet, hogy a leírtak csak a körülöttem élőkre jellemző és nem mondható jellemzőként másokra... Remélem érthető voltam:)
2010. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!