Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mit tanácsoltok...

Anyukák, mit tanácsoltok bébihordozó lecseréléséhez?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos és 7,5 kg, a bébihordót már-már kinövi. Párommal gondolkodunk, hogy milyen autósülést kellene venni a későbbiekben: olyat, ami 0-18 kg-ig használható, vagy olyat, ami 9-25 kg-ig. Párom szerint az utóbbit érdemesebb megvenni, mert, felesleges a 0-18-asra pénzt kidobni, a másik praktikusabb lenne...
2010. jún. 6. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Párodnak igaza van.
2010. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekünk 0-18-as van. Kisfiam 16 hónapos, még elég sokáig jó lesz neki. Ha 9-25-öst vesztek, az legyen dönthető.
2010. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2.vagyok, pedig nincs kicsi fiam, mert már 85 cm. Egy 5-6 hós babának szerintem kényelmetlen még a nagyobb ülés.
2010. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Nekünk 4 hósan hosszra kinőtte a baba a hordozót a maga 75 centijével. NEM csak a súlyt, hanem a hosszt és az ÉLETKORT is figyelembe kell venni!!!

Hiába lesz 9 kiló, ha még nem tud egyedül ülni, nem teheted 9 kilótól használható ülésbe!!!

10 hós kor előtt semmi esetre nem ajánlott 9 kilós ülésbe tenni, menet iránynak megfelelően, mert egy adódó ütközésnél ő még nem tudja a fejét kellő képpen megtartani!

Mi ezt végigjártuk!

Volt hordozónk, amit kinőtt 4 hónaposan, mert a feje már túllógott. Graco hordozóról van szó.

Volt egy 9 kilótól használható ülésünk is, amit a bátyja már kinőtt.

Kénytelenek voltunk venni egy 0-18 kgs ülést, mert egy 10 hó alatti babának CSAKIS háttal szabad utaznia!!!

És sajnos sokan inkább kockáztatnak, és beteszik előre nézve a gyereket:(

Mi Concord Ultimaxot vettünk, szuper! Ezt is sokáig lehet használni!!!

2010. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne a nagyobb kategóriát

Ülésen SOHA ne spórolj, mert a gyermeked életét védi!!

egyébként ami kategóriák vannak

0-18

9-18

9-25

9-36

15-36 kg ig

mindenképp a 0-18 kategóri szükséges, főképp, hogy gondolom önállóan nem ül még a babád


a concord ultimax is nagyon szuper, meg a bebe confort iseos TT


semmiképp ne hallgass azokra, igy a férjedre sem,akik a nagyobb kategóriát ajánlják!


később eladhatod és vehetsz magasabb kategóriát

2010. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most 9 hónapos és 75cm,8,5kg.Most rendeltem én is Espiro Optima autósülést ami dönthetö,Mivel még ö sem tud annyira ülni.Nagyon jó!
2010. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja.és 9-25kg-osat rendeltem.
2010. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Elvileg dönthetők az ülések, de!! rá van írva, hogy addig lehet megdönteni amíg a baba alszik, mert úgy kevésbé biztonságos mint ha ültetve van. Szóval a dönthetőség arra szolgál, hogyha a gyerek elalszik útközben akkor ne ülve kelljen szegénynek. Mivel a te babád még pici így én is a 0-18ast ajánlom, a 9-25ös tuti nem tartaná meg úgy. Nekünk 9-18-as van, és egy 4 hós gyereket bármekkora is tuti nem tennék bele!
2010. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jajj, és mindenképpen legyen legalább jó minősitésű töréstesztje, mert sem az espiroknak, sem a hasonló gagyi márkáknak nincs és egy baleset esetén nagyobb bajt okoznak, mint amennyire védeniük kellene.
2010. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bocsi öt hós akartam írni..
2010. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!