Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel evett többet a...

Mennyivel evett többet a babád az 5. hónapban, mint a 4-ben? Vagy nem igazán változott az étkezése?

Figyelt kérdés

Pl. mennyi tápszerrel evett többet, és a hozzátáplálás hogy változott, hány étkezést váltottál ki az 5. hónapban, akkor már mennyit evett meg abból egy étkezésre (1 üveg)?

Nagyon keveset eszik a babám, kíváncsi vagyok, hogy 1 hónap múlva mennyivel kellene többet ennie.


2010. jún. 5. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem sokkal eszik többet 1 hónap elteltével, de alapból sokat eszik :))

4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, akkor evett:

reggeli 180ml tápi

ebéd fél üveg bébikaja + 60ml tápi

uzsi 180ml táp

vacsi 180ml tápi.

Most 5 hónapos és ezt eszi:

reggel 210ml tápi

ebéd 1 üveg kaja, de van hogy kér még 30-60ml tápit

uzsi vagy 180ml tápi, vagy az, mint ebédre

vacsi 210-240ml tápi


9,5kg

2010. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért az is számít, hogy mekkora a babád. Nekem kicsi lányom van, 2900 grammal és 49 cm-rel született. 4. hónapban még a 120 víz 4 kanál tápszer adagot ette naponta 5-ször, és átaludta az éjszakát este 9-től reggel 6-7-ig.

Most lesz 17-én 5 hónapos a lányka, ugyanúgy 5-ször eszik, 150 víz+ 5 kanál tápi, de nem eszi meg mindig. Ennek ellenére 5 hét alatt 800 grammot gyarapodott és 3 cm-t nőtt, megduplázta a születési súlyát...minden ok vele.

A hozzátáplálást elszúrtam, mert 3 hónapos korában kezdtem almalével, majd reszelt almával, aztán jött a barack, banán. De abba hagytam kb 2 hete, mert úgy láttam, hogy ismét fáj a pocija, nagyon sokat puffogott, mindig felébredt rá. Azt hittem, hogy még nem kész a szilárd táplálékra,. Aztán kiderült egy hasmenéses betegség kapcsán, hogy az édeskömény teát adtam neki feleslegesen, az puffogtatta. Most, ha kilábalunk a betegségből, akkor újrakezdem a gyümit.

Állítólag 3/4 üveg bébiéltel, már kivált egy étkezést ennyi idős korban, de ez is attól függ, hogy milyen étkű a gyerek. De ezt fokozatosan kell csinálni, 2-3 hét alatt lehet egy-egy étkezést kiváltani. De ez is biztos egyéni, nem kell aranyszabálynak tekinteni.

Mindig azt figyeld, hogy mennyi időközönként kér enni, és aszerint ad a tápit, és ha aggódsz, akkor egyszerűn mérd meg hetente. Ha gyarapszik, 1 hónap alatt megvan a fél kg, és jókedéjű a baba, akkor nem baj, ha nem eszik annyit, mint az átlag, vagy ahogy azt mások mondják.

2010. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!