Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes már glicerines...

Mikor érdemes már glicerines kúpot adni a babócának? Kb. másfél napja nemvolt kakija a 3 hónapos kisfiamnak, meddig várjak, mikor adjak neki kúpo, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés
2008. okt. 25. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! nem írtad, hogy mivel táplálod. Ez azért lényeges, mert a csak anyatejes babáknál másként működik ez a kaki dolog, mint a tápszereseknél. Én az előbbire tudok érdemben választ adni, saját és ismerősök, valamint orvos édesanyám tapasztalatai által. Az első kb 1-2 hónapban napi több kaki is elő szokott fordulni, utána olyan kb 2-4 hónapos kor között ez ritkul. akár 4-8 nap is eltelhet, mire kakil. Ez nem gond, ne aggódj. Ezután az időszak után beáll majd a dolog, és olyan napi 1-2 lesz. Természetesen ez mindenkinél lehet más, de nekem/nekünk ez a tapasztalatunk. Tehát ha ebbe az enyatejes kategóriába tartoztok, akkor lehetőség szerint ne terheld őt a kúppal, attól jobban szenvedne mintha nem kakil jó pár napig.

Tápszeres babáknál nem tudom hogy van ez.


minden jót!


6 hónapos baba anyukája

2008. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Naponta egyszer kap kb 120 ml anyatejet a többi az tápszer, sajnos kezd elapadni a tejcsi, de kezdetektől fogva vegyesen evett a babóca, mert nem volt elék tejcsim. 2 hete kap már csak naponta egyszet anyatejet.
2008. okt. 25. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább egy kis enyhe kamillateával próbálkozz,és masszírozd a hasiját pelusozás közben.Mi azt is szoktuk,hogy hanyatt fektetjük,és emelgetjük a lábát.És hőmérőzheted is,óvatosan,e azt csak napi 1-2-szer.A kúpot nekem 5 kakimentes nap után javasolták,de addig én sem vártam,a 4. nap reggelén adtam.
2008. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. író vagyok.Elfelejtettem írni,hogy ha nehezen kakilnak,vagy fáj nekik,és inkább nem kakilnak,könnyen hozzászokhatnak a kúphoz,ezért óvatosan kell bánni vele.És maximum felet lehet adni ekkora babának.Jobbulást!
2008. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!