Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák meddig türjem ezr az...

Anyukák meddig türjem ezr az állapotot?

Figyelt kérdés
a férjem családja kikészít! mióta megismertem őt és azóta hogy hozzámentem az életem egy pokol. a családja mindenbe beleüti a dolgát hogy smint élünk honnan van pénzünk és egyfolytában áskálódnak ellenem. most született meg 2,5 hónapja a kislányunk, ebbe is beleszólan hogy kell nevelni és ha ellenkezek mint ahogy a múltkor is a férjem nagymamájával mert megpuszilgatta a gyerek kezét a baba meg vette utána a szájába eljött ez idő hogy miindíg a szájába van a kis keze, ráadásul kezet se mosnak mielőtt hozzányúlnak azt mondják nem kell mindentől védeni.De most még igen, mert még picike nem is egsézségesen született miért nem értik ezt meg és itt okoskodnak hogy én ne merjem megszólítani őket.. tejem sincs azért is bántanak EGyszóval készen vagyok de nem tűröm tovább az lesz a vége, hogy eltiltom mindnenkitől mert nem képesek felfogni hogy nem az van amit ők akarnak mi vagyunk a szülei és úgy neveljük ahogy mi a legjobbnak látjuk mert ők nem tanácsot adnak, hanem beleszólnak és parancsolgatnak engedély nélkül tesznek a babával azt amit akarnak csak azért mert ők a család tagjai.Nem tudom mit tegyek a férjem mellettem áll de végül is az ő családja de ki a fontosabb?? én vagy ők?? Meddig tűrjem ezt a bánásmódot és igazságtalanságot???
2010. jún. 2. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tűrném!!! Beszélj a férjeddel, hogy valamit tenni kell, hogy beszéljen velük!!! Erre rámehet a házasságotok, az idegeid a babád lelki egészsége!
2010. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szitu, Én sokáig nem tűrtem, és annyira gáz volt, hogy az sem érdekelt, ha a férjem nem áll mellém, mehetett volna Ő is. Pár hónapos volt a kislányom, mikor rövidre zártam a témát: anyósomék egy percet sem tölthetnek a gyerekemmel a felügyeletem nélkül, valamint abban a pillanatban, amint azt tapasztalom, hogy szembe mennek velem akár nevelési, akár etetési, akér bármilyen kérdésben, akkor láttak minket utoljára. Esetünkben a szép szó nem működött, drasztikus módszerekhez kellett folyamodnom, most valami hidegháború szerű állapot van, de legalább nyugalom vesz körül. Ha gondolod, írj privit. :-)
2010. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám és visszqa jönne a tejed is.

Ne engedd be őpket nem vagytok otthon stb. majd megtnaulják...Férjed melleted áll?

2010. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Ez nálunk is probléma volt, én elmagyaráztam 5X 6X 10X, hogy nem puszilgassák a kezét, mert elkaphat bármilyen fertőzést, erre az volt a válasz, hogy otthon mostam kezet (na köszi) szóval, aki nálunk belép az már tudja, hogy kézmosás nélkül a gyerekhez nem nyúlhat, pedig már egy éves (Ő sem egészséges). Akinek pedig nem tetszik, annak a kezébe sem adom! Az én gyerekem az én felelősségem. Beszélj a pároddal, hogy álljon melléd. Később majd a csúnya beszédre tanítás lesz a mókás, mert ugye a gyereknek látszólag tetszik, mi most ezzel küzdünk. Mi nem beszélünk csúnyán a férjemmel, de a családom sajnos igen. Nálunk ez lesz a köv. balhé tárgya:-) de majd megbékélnek.

2010. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, ha a férjed melletted áll, mert egyetértve nevelitek és gondozzátok a babát, ezekről miért nem ő beszél a családjával? Miért neked kell velük harcolnod? Az más kérdés, hogy szerintem sem lesz semmi baja a kisbabának ettől, de tiszteletben tartom, hogy neked más a véleményed. Szóval, a férjed tegye helyére a dolgokat.
2010. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
SZIASZTOK! AKI AZT IRTA HOGY ÍRHATOK NBKI PRIVIT ANNAKÍRNÉK KÖSZI!!!! és aköszi a többi választ is!!!!!
2010. jún. 2. 14:19
 7/12 A kérdező kommentje:
jah igen, a férjem mellettem áll ő aztmondta hogy nem járunk össze akkor senkivel csak az én szüleimmel ,.de hát mégis csak a családja!!! ---bár úgy látom rajta neki is elege van belőlük..
2010. jún. 2. 14:21
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Ha hozzánk jön/jött bárki is, azonnal küldtem kezetmosni!

Nincs apelláta!! Ha nem tetszett volna bárkinek is viszon látás azon az ajtón, ahol bejött!

Amit tiltani akarsz, azt tedd is meg, mégha nem is tetszik a rokonságnak! Nagyon helyes, hogy a férjed melléd áll és igazat ad Neked! A férjednek kellene a családját helyre rakni, és megmondani a babás szabályokat és, hogy tartsák is be!

2010. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
AKINEK E-MAILT KÜLDTEM HOGY TUDOM MEG HOGY VÁLASZOLTÁL??
2010. jún. 2. 14:38
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Semeddig sem szabad ezt tűrnöd.

Sajnos ilyen esetekben leginkább az a gond, hogy a család nem képes felfogni, hogy a gyermekük felnőtt, esetleg új családja lesz (te és a kisbaba). Először is a férjeddel beszélj erről a problémáról, hátha ő könnyebben szót tud érteni a családjával, mindenképpen őszintén el kell mondanod, mi bánt.

És ige is, annak kell lennie, amit te mondasz, mert a TE gyereked, TE tartozol érte felelősséggel, ha valami baja van, akkor rajtad fogják számon kérni. Szóval nyugodtan szólj mindenért!

2010. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!