Van itt olyan anyuka, akinek a párja maradt otthon a babával végig? Könnyen viseltétek, hogy nálatok fordítottak a szerepek? Éreztétek ennek bármilyen hátrányát?
Májusban fog megszületni a babánk és én nem szeretnék felhagyni a munkámmal (szeretek dolgozni, nem azért teszem, mert "muszáj").
Ezért szóba került az, hogy a pici két hónapos korától a férjem lesz itthon a babával. Kötetlen a munkaidőm, szóval nem az lesz, hogy reggel 8-tól délután 4-5-ig nem fog látni, viszont lesz olyan is, hogy el kell utaznom napokra...
Franciaorszrágban, Hollandiában teljesen normális, hogy 2-3 hónapot vannak otthon a babával az anyukák, utána pedig ráadásul nem is feltétlen Apa jön, hanem a bölcsőde.
Az én holland főnököm 2,5 hónapot volt otthon, utána 6 órában dolgozott, és ez ott nem kirívó gyakorlat - a két gyereke gyönyörű, boldog, kiegyensúlyozott. Sajnos nálunk sokan hajlamosak lelkiismeretfurdalást kelteni az anyukákban - én arra is kaptam megjegyzést, hogy miért adom 17 hónaposan bölcsibe a kisfiamat.
Az apuka pedig teljesértékű szülő, szerintem még előnye is lesz a gyereketeknek abból, hogy meglesz a szoros kapcsolat mindkét szülővel.
Én annyit tanácsolok, hogy ha lehet, ne fixáld le előre a munkahelyesen, pontosan mikor mész vissza dolgozni - lehet, hogy 2 hónap után, de lehet, hogy csak 4 vagy 5 hónap után lesz kedved. Hagyd meg magadnak a döntés lehetőségét - úgyis kialakul a dolog. Jó babázást nektek!
Szóval a baba fél éves korától mehet apa gyedre, addig csed van amit csak anya vehet igénybe (kivéve ha meghal).
Szóval hivatalosan csak ekkor tud a párod elmenni gyedre, perszede ha jogosult. Egyébként csak úgy ha felmond és munkanélkülire megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!