Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyba szoktatom, tudtok...

Kiságyba szoktatom, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
9 hós, eddig velünk aludt. Tegnap tettem át a kiságyába, úgy, hogy elaludt mellettem, és kb. 2 körül fölébredt, és már négykézláb akart állni, én meg gyorsan kivettem, és cicire tettem, hogy aludjon csak tovább. Aztán 5 kor megint fölkelt, szintén kivettem, és mellettem aludt tovább. A kiságyban hiába simogattam, nem aludt, de tény, hogy én is aludni akartam, ezért vettem magam mellé, mert úgy simán 1 perc és már alszik is. Gondolom ez így nem lesz jó hosszú távon. Mit csináljak? A forgolódása miatt fölébreszti magát, és magától nem alszik vissza, csak jó sok idő múlva max. Más ezt hogyan oldja meg, hogy azért ki tudja pihenni magát?
2010. máj. 31. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Itt egy cikkrészlet,remélem segít valamit :)


"Evolúciós oka is van, hogy a babát le sem lehet rakni, mert nincs meg anya nélkül! Hiszen az ősidőkben halálos kimenetele volt, ha a csöppség egyedül maradt. Ez az ösztön agyunkban fennmaradt, a babák még ösztönlények, így az elszakadás ijesztő élményét élik meg, ha letesszük őket. Tehát nem hibás sem anya, sem baba, ha ez az eset áll fenn!

A babák alvásciklusa sokkal rövidebb, mint a felnőtteké, és sokkal több éber szakasz van az alvásuk során, mint nekünk, így többször és sűrűbben ébrednek, ez törvényszerű!

Az ébredéseknek több oka lehetséges: már 3-4 hónapos kortól a fogzás megindulása okozhat viszketést, íny feszülést, és a mozgásfejlődés beindulása szintén sokszor okoz álmatlan éjszakákat, hiszen az izmok feszülése, izomláz, majd az "álomban gyakorlás" szintén lázas tevékenység. 5 és 8 hónapos kor között kezdődik a szeparációs szorongás, mely nem csak nappal nehezíti az anyák életét, hanem kiterjed éjjelre is, és akár félóránként ébreszti a piciket. Ennek pontosan az az oka, hogy kb. féléves korban észreveszik, hogy ő és anya már nem egyek, a duálunió felbomlott, sőt már el is tud távolodni anyától!

Ezt csodálatos és egyben nagyon ijesztő dologként élik meg, és szükség van az anyai segítségre! Leginkább a sok öleléssel, ringatással, szoptatással tudunk neki segíteni és éjjel, ha megoldható, az együttalvással, persze csak ha minden érintettnek megfelel! És itt megint meg kell említenem az alvástréningeket, melyek könnyekkel járnak! Rendkívül káros következményekkel jár, ha le akarjuk szoktatni gyermekeinket az ösztönös sírásról, mely az éjszakai ébredéseket kíséri!

A gyermek személyiségének alakulásában legfontosabb, a bizalom kiépítése. Ha bízunk a gyermekünkben és tudjuk, hogy ok nélkül nem sír, hanem jelez felénk, ő is megbízik magában és tudja, hogy a világot érdemes megszólítania, mert van rá válasz. Ha ez a válasz elmarad, a gyermekben nem a bizalom, hanem a bizalmatlanság fejlődik ki, ezért van az, hogy végül elalszanak és 1-2 héten belül már egyáltalán nem sírnak, hiszen megtanulja, hogy felesleges. Viszont egy olyan gyereknél, akinek sírására, jelzéseire minél hamarabb reagáltak, vigasztalták, ringatták igényeinek megfelelően, nyitott, érdeklődő, barátságos, magabiztos gyerekké fejlődött. Pusztán rajtunk múlik, hogy melyik utat választjuk!

Természetesen megkönnyíthetjük az elalvást, éjszakák átalvását könnyek nélkül is: pl. a szeparációs szorongás kezdetekor a kiságyat helyezzük el a mi ágyunk mellett, ha az együttalvás nem megoldható, ne szeparáljuk el külön szobába a gyereket. Nagyobb gyereknél figyeljünk oda az étkezésre. Lefekvés előtt két órával már ne adjunk semmi fehérjetartalmú ételt, se húst, se halat, semmi cukros üdítőt, mert ezek pörgetnek, viszont pl. egy banán álmosít. Figyeljünk oda a megfelelő fizikai aktivitásra, eleget legyen szabad levegőn. Figyeljünk oda arra is, hogy nappal eleget öleljük, törődjünk, játsszunk vele, mert éjjel fogja akarni bepótolni a kiesett időt!

Legyünk azzal tisztában, hogy egy bizonyos agyi érettség szükséges ahhoz, hogy egyedül aludjon el és vissza egy gyermek, ez pedig 2-3 éves korban következik be. Akkor TUDJA, hogy anya akkor is van, ha nem látom. Ezt figyelembe véve és gyermekünk fejével gondolkodva láthatjuk, hogy mennyire ijesztő, ha :"leraknak egyedül a rácsos ágyba, sötét van, és egyedül vagyok. Félek, sírok, de nem jön senki!" Ezt ne hagyjuk! Soha semmilyen körülmények között ne hagyjuk a gyereket sírni, ugyanis ilyenkor rengeteg stresszhormon mossa át az agyát, és ez az állapot, ha ismétlődik, rögzülni fog!

Természetesen a fent leírtak abban az esetben érvényesek, amennyiben NEM betegségek okozzák a gyakori ébredést!

Néha kimerültnek és kétségbeesettnek érezhetik magukat az anyák ilyen nehezebb időszakban, de tudatosítsuk magunkban, hogy ez átmeneti időszak és lássuk magunk előtt a célt, ami nem más, mint, hogy gyermekünk később is boldog, kiegyensúlyozott és bizalommal teli lehessen, és számíthasson ránk nagyobb korában is!

Fordítsunk időt magunkra is, ez nagyon fontos! És éjjel, ha már nagyon fáradtak vagyunk, besegíthet apa is az altatásba, ringatásba! De tartsunk ki és következetesen elégítsük ki gyermekünk minden igényét, mert szeretettel és odafigyeléssel nem lehet elkényeztetni gyermeket!"

2010. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

4 hós a babám, de nálunk is harci kérdés az éjszaka. Még többször eszik. De 3 után sokszor ébred. Én úgy csinálom, ha többször ébred, magunkhoz veszem. Ha még eszik 3 után és elalszik a kezemben, visszateszem az ágyába.

Próbáld minél többet az ágyában altatni, de ha nyugtalan szerintem vedd magatokhoz. Én úgy vagyok vele, hogy előbb, vagy utóbb a saját ágyában fog aludni. Olyan gyorsan telik az idő, élvezzük ki míg ilyen picikék és nem baj, ha velünk alszik időnként.

2010. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is magamhoz veszem, mert nem bírom, ha szomorú és sír. Soha nem tudnám őt sírni hagyni. Majd átszokik, ha nagyobb lesz. (ezt mondom már 4 hója) Mellettünk van a kiságya, de kb. 2-,kor át kell vegyem a nagyágyba magam mellé. Csak nem akarom, hogy kialakuljon egy rossz szokás, hogy éjjel fölkel. Eddig mellettem végigaludta az éjjelt.
2010. jún. 1. 08:42
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
"Aludj jól, gyermekem" könyvet olvasd el. Nekem bevált.
2010. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 éves,és kb 2-szer aludt közöttünk,de akkor is azért mert hányt szegénykém. Nem volt egyszerű,de megérte.

Ha nem alszik el a kiságyban,altasd el,és utána tedd be. Néha nem gond ha sírdogál.

Napközben mindig aludjon a kiságyban. Nekem az vált be nagyon,hogy nem ha úgy feküdtem le,hogy nem baj ha magunk közé kell venni,néha kibírjuk,onnantól semmi gond nem volt.

A lényeg,hogy szerettesd meg vele a kiságyat,minél hamarabb!!!

2010. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én már kezdettől fogva a kiságyába tettem, kaptam egy nagyon jó tanácsot a védőnőmtől. Az egyik hálóingedet, amire már párszor kifolyt a tejcsi, ne mosd ki hanem tedd a kiságyába, valahova a sarokba. Így érezni fogja az anya-illatot, és jobban a kiságyában marad.

Nekünk bevált:)

2010. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 2 évig a kislányommal aludtam, semmi gonot nem okozott. Majd, ha meg tudod beszélni vele átrakod, ha MI DKETTŐTÖKNEK megfelel ne törödj senkivel.
2010. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint írtam a kiságyban alszik, csak éjjel áll föl, és kérezkedi át közénk. Mint egy alvajáró, alig bír állni, van hogy a másik irányba áll szegénykém, és én ilyenkor veszem át közénk. Nekünk jó így, csak nem szeretném, hogy ez így maradjon mindig, és tortúra legyen az átszoktatás. Az se neki, se nekünk nem jó. Így fokozatosan fogom, ahogy érzem. Azért köszönöm, sok jó ötletet kaptam.:)
2010. jún. 15. 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!