Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 90%-ban jobbra tartja a...

90%-ban jobbra tartja a fejét. Ez valami betegség jele, vagy csak egyszerűen így kényelmes neki?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám,és születése óta leginkább jobbra fordul.Háton altatom,és mindig arra van.Ha a másik oldalra fordítom,egy ideig úgy marad,de aztán visszafordul.Ha kitámasztom,vagy elvan,vagy egy idő múlva eltúrja a pelust,ha nem megy akkor meg sír. Hason is ez a helyzet,mikor tornáztatom. Szóval forgatja ő a fejét,de mégis ez a vége mindig...Én ezt már a kórházban szóvá tettem,de azt mondták,hogy biztos így feküdt bennem és így kint is így érzi magát biztonságban,így kényelmes neki,majd elhagyja. Lassan 2 hónapos.Mikor??? Kezd egyre jobban zavarni a dolog.
2010. máj. 30. 20:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ferde nyakkal született, tehát mivel faros volt, és kicsi volt a helye, az egyik oldalon nem fejlődött megfelelő hosszúra az izom, én 3 hetes korától hordtam masszírozásra, és fél éves volt mire teljesen rendbe jött a kisfiam. Hozzáteszem, ezt a problémát sem a kórházban nem jelezték, sem az orvos nem mondta, csak a barátnőm baba gyógymasszőr is. Hátul, főleg azon az oldalon, illetve a váll, és lapocka oldalát, elől pedig a csukjaizomnál masszírozta meg hetente. És itthon fürdés előtt én is csináltam.
2010. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Az én kisfiam se eszik jobb ciciből,annak tartalmát eddig üvegből kapta.Köszönöm a képet,annak alapján kipróbáltuk és szopizott :)

A száján való ujjhúzást is csináltam,valóban fordult,de igazából ezzel szerencsére nincs is nagy gond,mert fordul ő,csak nem marad úgy. (bár most éppen balra fordított fejjel tettem le és úgy alszik a drágám :) )

Azt hiszem megkérdezem majd a védőnőt,hogy merre induljak vele.Azért érdekes,hogy eddig senki se szólt... se ő,se orvos. Na de azért vagyok én az anyukája,hogy észrevegyek ilyesmit is :),akkor felkeresünk majd egy gyógytornászt az biztos. Mégegyszer köszi a segítséget!

2010. máj. 31. 11:04
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én küldtem a gyakorlatokat. Csináld vele a másikat is. Az én babám is fordította mindkét irányba a fejét és hasonfakve is forgatta csak szívesebben volt balos. Kb. egy hónap gyakorlat után egyenlítődött ki. Nagyon hatásos. Ha továbbra is visszafordítja jobbra akkor érdemes egy Dévényest felkeresni nagyon jó hatással van a babákra.


Üdv.

2010. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Örülök s sikereteknek:) Nekünk a kórházban szólt a dokinéni amikor jöttünk haza minden babát megvizsgáltak:)S csak ugy engedték őket haza. De én mondjuk szóvá is tettem hogy a jobbból nem annyira/szinte semmenyire nem szopizik.(Linket küldtem.) De lehet hogy mi is elmegyünk egy Dvényeshez majd:)
2010. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!