Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 90%-ban jobbra tartja a...

90%-ban jobbra tartja a fejét. Ez valami betegség jele, vagy csak egyszerűen így kényelmes neki?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám,és születése óta leginkább jobbra fordul.Háton altatom,és mindig arra van.Ha a másik oldalra fordítom,egy ideig úgy marad,de aztán visszafordul.Ha kitámasztom,vagy elvan,vagy egy idő múlva eltúrja a pelust,ha nem megy akkor meg sír. Hason is ez a helyzet,mikor tornáztatom. Szóval forgatja ő a fejét,de mégis ez a vége mindig...Én ezt már a kórházban szóvá tettem,de azt mondták,hogy biztos így feküdt bennem és így kint is így érzi magát biztonságban,így kényelmes neki,majd elhagyja. Lassan 2 hónapos.Mikor??? Kezd egyre jobban zavarni a dolog.
2010. máj. 30. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nyugi. időben vagy. nagy bajt nem jelez, enyhe kényszertartás. terhességed végén kevés volt esetleg a magzatvized? tornáztasd sokat. magától elmúlik. saját tapasztalat, kisfiamnál is jobbos kényszertartás volt, ezért mi pólyáztuk 3 hónapos koráig + torna rengeteg. kb. 5 hónaposan múlt el neki. orvosok is ennyit javasoltak. én be voltam tojva ezért 6 hetesen megmutattam ortopédián, de megnyugtattak. torna+torna+torna+ha tűri, oldalfkvés a másik oldalán
2010. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el orvoshoz vagy dévényeshez. nincs nagy baj, de kezelni kell.
2010. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen először szivárgott a vizem,aztán pár napra rá,megrepedt a burok,elfolyt a víz (36.hét),és 9 órát volt még bent utána. Pénteken megyünk hypotónia vizsgálatra(miután megszületett nagyon nyeklett-nyaklott a nyaka,ez mostanra rendeződött,ezt nem csak én mondom,hanem a gyerekorvos is megdicsérte),ott elegendő ezt említenem,vagy fel kell keresni egy ortopédorvost? Vagy ők majd mondják mi a teendő?
2010. máj. 30. 20:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok írni pár gyakorlatot amit végeztessek vele?
2010. máj. 30. 20:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen/szintén elfolyt a vizem pénteken,hétfőn szültem/Gyógytornász és az orvos mondta,hogy majd kinövi.Annyit mondtak,ha alszik akkor a fejét fordítsuk ellentétesen.Mi már 15 hónaposak vagyunk és tényleg kinőtte,elég korán még fél éves kora elött.
2010. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom pontosan így volt, mint a te gyermeked. Végül kiderült, hogy hypotón. Dévényre jártunk és fejlődésneurológiára is. 13 hós és már csak minimális a hypotóniája.

Mindenképpen nézesd meg!

2010. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Semmi gond. Nekünk is ez volt.Ő most 6hetes de már elmult. Ő ezért nem akart a jobb ciciből enni/ez volt gyanús. Ezért amikor jobbból kellett ennie akkor mindig fekve evett,de mondták a kórházban hogy honaljtartásban etessem és akkor el fog mulni. [link] valahogy igy:)

Nekünk azt mondták hogy 3 4 hét alatt elmúlik.S tényleg. De azt furcsállom hogy erre nem hivták fel a kórházban a figyelmedet...

2010. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én babám szívesebben fordult balra mint jobbra ezért a gyógytornász a következőt javasolta.


Amikor éhes bitos észrevetted hogy ha a szájához nyúlsz a mutatóujjaddal automatikusan nyitja ki a száják. Ezért mielőtt éhes 6-7x el kell vele játszani hogy megérinted a jobb szája szélét és húzod jobb irányba ő követni fogja a fejével mert be akarja kapni az ujjad.


Másik pedig hogy megfogod a babát és kifelé fordítva tartod a te mellkasodnak háttal legyen és tudjon előre nézelődni. Mikor látod hogy kiszúrt egy tárgyat akkor te fordulj vele jobbra majd balra felváltva. Az a cél hogy ő tovább nézze ugyanazt a tárgyat de jobbra balja fordítsa ahogy te fordulsz és az ő testét is fordítod.


Remélem érthetően írtam le.

Ha nem írj privit és megpróbálom elmagyarázni.

2010. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi gond, nyugi! Ha baja lenne a kicsinek, akkor már azt észrevette volna a gyrekorvos, vagy a védőnő. Az én fiamnál 6 hetesen kérdezte meg a védőnő, hogy nem tartja-e éleltlenül egy irányba (jobb oldalra ő is) a kis fejét... Én pánikoltam, hogy de, de ezt ők honnan tudják? Mi baja van a babámnak? Aztán kiderült, hogy ez teljesen normális, vannak ilyen gyerkővök. Kifelel nézett, így megkért a doki nénink, hogy tegyem át a fejét a másik vévégbe az ágynak, takarjam le a másik oldalt fehér pelussal, hogy ne éássa a fejvédőt, magyarán ne legyen ott semmi érdekes. Aztán ha ennek ellenére sem változik, akkor pelussal torlaszoljam el az utat a "rossz" fejtartás ellen, és próbáljam haon is altatni, és úgy is tekergessem a fejét... Hát hosszú hetek voltak, míg győzelmet arattam.... Most már egy éves múlt, és minden rendben. Beszélj a gyerekorvossal, és ő is meg fog nyugtatni, szóval ne pánikolj, tuti nincs baj. És nekem nem folyt el a magzatvizm, nem volt túlhordás, semmi amit írtak előttem.... És szerintem ha baj lenne akkor nem forgatná soha a fejét! Szóval tényleg nyugodj meg, és kitartás, sokat kell forgatnod a fejecskéjét, míg megszokja. De forgasd, mert nekem onnan vették észre a rendelőben, hogy enyén deformált volt ott a buksija, hiszen mindig egy irányba nehezkedett rá. :) De nekem amúgy fel sem tűnt, és mára teljesen tökéletes, szabályos kis feje van.
2010. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, utlsó vagyok, de rosszul írtam, nem a feje volt deformált, hanem ott kopott ki a haja....De ma már mindnehol egyforma. :)
2010. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!