Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok bukik még?...

6 hónapos babátok bukik még? A hozzátáplálásnál nem jelent ez komoly gondot?

Figyelt kérdés
6 hós picikém még mindig nagyon sokat bukik. Van, hogy még szopi után 2 órával is. Nemsokára kezdjük a hozzátáplálást. A felböfizett anyatej kifolyt a száján, de a visszabeszélő pépeset nem nyelheti félre? Meddig tarthat még ez az állapot? A dokink szerint sem normális, de mivel jól fejlődik, ezért azt mondta, nem foglalkozik vele.
2010. máj. 30. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A hozzátáplálással enyhülni fog. Az enyém egy éves koráig bukott, de mikor már szilárd ételt kapott akkor kevesebbet.

2010. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 9 és fél hónapos és még mindig bukik. engem megnyugtattak, hogy nem kell foglalkozni vele amíg jól fejlődik.

a hozzátáplálással valóban enyhültek a tünetek, de ha szopizik, vagy ha bizonyos pépes kajákat eszik (pl. gyümölcsös pépes bébiételek), még a mai napigis kijön belőle.

én most használok egy nutrilon nevű szert amit szopi vagy folyós kaja előtt kell adni neki, és ez besűrűsíti a pocakban a tejcsit, így nem jön vissza, vagy sokkal kevesebb.

másik lehetőség a bukás elleni tápszerek: Milupa Milumil AR, vagy Humana baby-fit. ezeket keverheted a kajájához, gyakorlatilag bármihez, és elvileg ezek is akadályozzák a bukást. ezek szentjánoskenyérmag kivonatot tartalmazó készítmények. a tápszereket fel kell íratni, de egyébként is kérdezd meg a dokit, mielőtt adnád neki.

2010. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!