Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor először adtatok cipőt...

Amikor először adtatok cipőt a babátokra nem sírt?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdenek el járni, azaz bútorok mellett már mennek jó ideje, de most kezdtek el egyedül menni (még csak megállnak kapaszkodás nélkül és esetleg egy-két lépést tesznek) Ma vettem nekik kis szandált, igaz a talpa nem az a nagyon puha, de azért hajlékony, tartja a bokát. Viszont amikor rájuk adtam, elkezdtek sírni, még épp hogy csak beledugtam a lábujjhegyüket, már sírtak, szóval nem hiszem, hogy azért mert kényelmetlen lenne nekik, inkább félnek tőle, hogy mi ez. Mit csináljak, hogy szoktassam őket cipőhöz? Túl későn vettem nekik?
2010. máj. 29. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De igen, kb 3 napig, aztán megszokta. Most már hozza a cipőjét, ah sétálni akar.
2010. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És hogy csináltad? Ráadtad és rajta is hagytad? VAgy odaadtad neki a kezébe, hadd játszon vele kicsit, és "barátkozzon" meg vele? Vagy amikor ráadtad, nem sírt utána sokáig?
2010. máj. 29. 21:31
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi ma vettük neki az első cipőcskét, úgy megijedt, amikor ráadtam!! Én úgy tervezem, hogy fokozatosan, kicsit rajta hagyom, ha sir is, biztatom, hogy milyen szép és ügyes, aztán ha lépeget kicsit, ahogy ma is, az eltereli a figyelmét. De hagytam azt is, hogy megnézegesse, ide oda tegye (ahogy a papucsainkat is). Meg a saját cipőmet is mutattam a lábamon, hogy nézze, nekem is van :) Pár nap és már természetes lesz :)
2010. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is ez volt.Már igényelte a kisérgetést mindig huzta a kezünket,de a cipőt nem volt hajlandó felhuzni.Utcán maradt a babakocsijában.Majd egy nap találkánk volt 2barátnőmmel,egyidősek a gyerekeink.Vittem a cipőjét,hátha...Probáltam ráadni nem ment.Elmagyaráztuk neki,hogy lemehet sétálni ha felhuzza a cipőt.És a kolléganőm az ölébe vette,egy szó nélkül ráadta.Azóta cipő mániás lett.Probálgasd mindennap.Már én is majdnem feladtam.Kitartás.
2010. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

mi még a zoknitól is sírtunk :)

nálunk is ez volt a cipőnél, és nekünk az vált be, hogy vettem a rendes cipő előtt a tescoban egy nagyon nagyon könnyű, vékonyka puha cipőcskét és azt adtam a kisfiamra. azt könnyebben elviselte a lábán, mert jobban hasonlított a zoknihoz. mikor azt megszokta újra megpróbáltam ráadni a cipőt és akkor már nem volt problémája vele. sokat dicsértük és mutattam neki mindig, hogy apa és anya is cipőt hord.

2010. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Én már egész pici kora óta adok rá cipőt (mivel októberi születésű, és télen muszáj volt), így megszokta, szépen tűri amikor adom rá.
2010. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposan kezdtem, benti puhatalpú cipővel, és nem sírt. Mikor megkapta élete első "rendes" cipőjét, 13 hónapos volt.. tél volt, kemény (Siesta) bakancs volt. Egyáltalán nem sírt. :)
2010. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szeretnék még tanácsot kérni, mert most már odáig jutottunk, hogy a zoknitól is félnek, és sírnak, de azt mondjuk még rájuk bírom adni. A cipőt azóta kétszer próbáltam rájuk adni, szinte remegnek, annyira félnek tőle. Mit csináljak???? Adjam rájuk akkor is? És meddig hagyjam rajta? Nem akarom kínozni sem őket, próbálom elterelni a figyelmüket, de semmivel sem lehet. (vagy még nem jöttem rá)
2010. máj. 31. 08:44
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A lányom nem sírt. Imádta nézegetni, kitépőzárazni.

Télen kocsicsizmája volt, utána kocsicipő, most meg a rendes cipők vannak soron.

Persze otthon mezítláb vagy tappancsos zokniban van.

Sosem volt ezzel bajunk (egy éves). Alig várja, hogy kimenjünk.

Lehet, ez jó lenne neked is:

Én úgy csinálom, hogy a cipő helye kint van, ahol a mieink is vannak. Amikor indulunk valahova kérdezem: "Menjünk tá-tá?" Ő lelkesen ismétli és indul az ajtó felé, akkor én cipőt veszek, aztán az ő lábára is felhúzom (van sámlija, addig arra ül) és már mehetünk is ki. Szóval a cipő = udvar, vagy séta, amit szeret.

2010. máj. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi idős a babád?

A kisfiam 11 hónapos. Kb. 3 hete vettem meg neki az első rendes kiscipőjét (Pediped, puha talpú, mert állítólag ez az egészségesebb), egyáltalán nem sírt mikor ráadtam.

Én a lakásba nem adok rá cipőt, csak mikor kimegyünk. Ezt is csak felpróbáltuk, nézegette, hogy mi van a lábán, aztán ment tovább játszani én meg pár perc múlva levettem róla. Biztosan az is számít, hogy milyen kényelmes cipőt adsz rá. Ami merev, kemény, magas szárú, tehát amire régebben azt mondták, hogy jó, mert tartja a lábát, az a legkényelmetlenebb. Az az igazán jó, ami olyan mint ha mezítláb lenne, puha, könnyű cipőcske.

Nézd meg a www.liliputi.hu oldalt! Érdemes!

2010. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!