Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zene hallgatás magzati korban?

Zene hallgatás magzati korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokat olvastam arról, hogy mivel a babák már a pocakon keresztül hallgatóznak magzati korban, így érdemes nekik minden nap ugyanazt a zenét lejátszani, és majd mikor megszületik, akkor arra az ismerős hangra jobban megnyugszik. Ezzel kapcsolatban érdekelne a személyes tapasztalatotok, hogy tényleg bevált-e? Ha igen, pontosan milyen zenét használtatok, vagy esetleg a bababoltokban kapható zenélős plüss állatkát?


2017. szept. 20. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A zenélős szarokat felejtsd el! A legjobb lenne, ha énekelnél neki (mondjuk esténként). Ha nagyon nem tudsz énekelni, akkor valami nyugis zenét keress neki!
2017. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az az ismerős hang legyen a te hangod. Mert ha éjjel fel kell hozzá kelned huszadjára, nem biztos, hogy le fogod játszani neki a "nyugtató zenét", viszont a hangod mindig veled van.


A babák nem gépek, hogy programozhatóak legyenek zenére...


Én nem hiszek benne, hogy ez így menne. Én nagy Robbie Williams rajongó vagyok, MINDIG azt hallgattam kocsiban, meg otthon terhesen, fiamat nem érdekelte sem babaként, sem most 4,5 évesen. SZóval nem hiszem hogy "megjegyezte" miket hallgattam, amikor magzat volt.

2017. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
En ismertem ilyet aki csinalta...a gyerek megszuletett, es hiaba jatszottak neki, csak bombolt:D az anyuka kisse csalodott volt:D
2017. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Én a Palya Bea Csend című dalát dúdoltam neki otthon, útközben vagy fürdés közben, mikor még pocakban volt. Amikor eszembejutott.

Megszületése után elfelejtettem énekelni neki, de amikor pár hónapos korában elkezdtem. Tágra nyílt szemmel majd mosolyogva hallgatta, mindent befejezve amit addig "csinált". Én úgy gondolom ismerős volt neki.

2017. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Én énekeltem is neki mindennap, és zenét is "hallgattunk" rendszeresen. Valamilyen szinten mindkettő bevált. Az énekem nagyon is, már a kórházban is megnyugtatta. Azóta is minden nap énekelek neki. Azt a három zenét, amit hallgattunk pedig mindig felismeri. Ha elindítom, abbahagyja amit csinál (pl. sírás) és hallgatja egy ideig. Viszont ez csak rövid ideig működik, nem nyugtatja meg tartósan. Hozzáteszem, más zenékre nem reagál így a picur.
2017. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!