Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pulyka darált húst adhatok 10...

Pulyka darált húst adhatok 10 hónapos babának? Eddig csak csirkemellet és májat kapott, de nem tudom mi lehet egy darált húsban, annak ellenére, hogy pulyka felsőcombból van.

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! elvileg 6-8 hótól ehet pulykát a baba. Ha a fagyasztott darált pulykahúsra gondolsz: elvileg, ha nincs az összetevők felsorolásában semmi adalékanyag megnevezve, akkor valószínűleg tényleg nincs is. A fagyasztott darált húsokkal inkább az a probléma szokott lenni, hogy nagyobb eséllyel vannak benne kórokozó mikróbák és a felengedés során ezek szaporodhatnak. Abban nem vagyok biztos, hogy főzés során ezek és az anyagcsere termékeik nyomtalanul eltűnnek-e. Azért, ha tiszta steril húst fagyasztottak le ilyenek nem fordulnak elő! Ha megbízható (és magyar) gyártó termékét vetted szerintem nem lehet probléma.
2010. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg kaphatna,de én nem szeretem az előre csomagolt tálcás darált húst.Előszeretettel darálnak bele mindent,hisz úgysem látszik.Inkább veszek a hentesnél és azt a szeme előtt darálja le,látom,mi van benne.Egyébéknt már ehet marhát is,meg úgy általában véve elég sokmindent.Én most brassóit készítek magunknak és a közel 10 hónapos lányom is ezt fogja enni reményeim szerint.Csirkéből van,nem szeretem a sok fűszert,zsírt és sót,ezért nekünk szerencsére könnyű lesz áttérni a házikosztra.Bocs,hogy magunkat is belekevertem:)
2010. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom a csomagolt darált húst, találtam már benne csontszilánkot is mikor ráfanyalodtam. Én a hentesnél történő darálást sem szeretem, este gondolom kitisztítják, aztán másnap megint csak este. Addig ott áll a melegben, nekekm ez sem szimpatikus, de lehet csak én parázom túl. Én vettem húsdarálót, így itthon magam darálom, tudom mi van benne és én tudom mennyire mostam el a darálót is.
2010. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pulykát már adhatsz neki.Én soha nem veszek tálcás daráltat (ha erre gondoltál), csak a húsos pultból kérek, és nem daráltat.Legalább látom, hogy mit veszek meg pontosan.
2010. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:-))igazándiból hentesnél van fél kilós kiszerelésben lefagyasztva..a többi áruja megbízható,szép,azért gondoltam...elkészítettem neki,de nem kellett,fanyalgott majd kiköpködte,így egyenlőre kimarad a menüsorból:-)))
2010. máj. 27. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!