Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdtétek a darabos...

Hogy kezdtétek a darabos ételek bevezetését, mivel és mikor?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
4-5 hónaposan adtam a kezébe kiflit,vagy babapiskótát. Amikor már rendesen a kezébe tudta fogni,akkor kapott pl. banánt,vagy a tányérjába "katonákat".Ez kb 6 hónaposan volt.
2010. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7 hós babámnak először pici összenyomott banándarabokat adtam (a szájába). Reszelt almát és összenyomott krumplit is evett már azóta ügyesen. A kezébe még nem nyomtam semmit. Orvosunk tanácsára a gluténtartalmú gabonával várok min 9 hós koráig (érzékeny a babám), ezért kekszet, kiflit még nem kapott. Sokmindenek múlik, mikor kaphat először darabosat: mióta eszik szilárd ételt, mennyire ügyesen nyel.
2010. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Uh, én akkor rendesen lemaradtam. Félévesen adtam neki pépes kaját, úgy nyolc hónapos korától már csak villával törtem át a banánt, és a zöldségeket, és kb 11 hónapos volt, amikor rágcsálni valót adtam a kezébe.
2010. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8 hónapos a kisfiam, és nemes egyszerűségből kikapja a kezemből a sajtot, a kenyeret, múltkor a tálcámról lelopta az újhagymát, azt kezdte el csócsálni. Foga még egy sincs, de nagyon szeret nyammogni ilyeneken, úgyhogy azóta nem pépesítem teljesen a kajáját, csak olyan kisebb darabosra turmixolom. Erre van igénye.
2010. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kapott először babapiskótát. 7 hónaposan kenyérhéjat, zsömlét, sajtot, túrórudit (csoki nélkül). Most 8 hónapos, a kajáját sosem turmixoltam, csak villával összetörtem, sosem volt gondja belőle. A banánt is szépen megeszi, ha a kezébe adom. Sosem nyomtam a kezébe, kínáltam, ha elvette, akkor odaadtam, ha nem, akkor nem. Foga még neki sincs egy sem. :D
2010. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!