Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nagyon korán kezdte el a...

Aki nagyon korán kezdte el a szilárd étel bevezetését, milyen tapasztalatai vannak? És mikor kezdtétek? Mivel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 6 hónapos kora előtt nem ajánlott! De én mégis erre vagyok kíváncsi!!!
2010. jan. 21. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 3 hós kora körül kezdtem el a hozzátáplálást - tápszeres volt a babám csak 2-3 hétig tudtam szoptatni - a védőnőm tanácsára. Gyümölcsök közül az almával, banánnal, őszibarackkal kezdtem, zöldségek közül pedig a sárgarépával és krumplival. 1 éves koráig a tejalapú étkezést megtartottuk így reggelire és vacsorára tápszert kapott.
2010. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem el, mert nagy gyerek volt, és kezdett éjjel felkelni újra szopni, pedig előtte már 2 hónapja nem kérte éjjel. Ezért gondoltam, hogy hátha éhes. Almával kezdtem, nem sok eredménnyel. 1 éves koráig alig evett valamit, nem tudom, hogy azért-e mert korán elkezdtem. De nem az éhségtől kelt éjjel, mert aztán abbahagyta. A 2. gyerekkel tuti nem kezdem 6 hónapnál előbb. Később olvastam, hogy elég nagy bajt lehet vele csinálni, mert nem érett még rá a gyomra, és a káros anyagok jobban felszívódnak, allergiás lehet mindenre. Szerencsére eddig még nem tapasztaltam.
2010. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a nagyobbik lányommal 4 hósan kezdtük,mert nem volt hajlandó enni a tápszert és tejem nem volt sajnos,mi az almalevével kezdtük,majd alma reszelve,sárgarépa nekem a doki azt mondta a déligyümölcsöket ne nagyon adjam,mert tele vannak tartósítószerrel és allergiát okozhat(almát is a piacról a falusit).Most 3,5 éves és hál istennek semmi baja.
2010. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, az én babám 7 hónapos, ezeket eszi kb. 3,5, 4 hós korától: (4 hónapos koráig 2 hétig csak almát evett)

alma, banán, sütőtök, krumpli, zöldbab, meggy, őszibarack, sárgabarack, gesztenye, málna, eper (utóbbi kettő bébiételben), fehérrépa, sárgarépa, zeler, brokkoli, rizs, paradicsom (bio szósz), körte.

6 hós kora óta: csirkemell és máj, durumtészta, darált háztartási keksz.

A napokban joghurtot, túrót kóstolt, tetszett neki.

Amit én még nem adok, ezekkel még jó pár hónapot várok:

tojás, hal, tehéntej. Tehéntejből amúgy kapható zacskós bio, kb. 200 ft, majd olyat fogok adni neki.

Én nem drámázom túl a dolgot, nagy itt a cécó szerintem.

Semmi negatív tapasztalatom nincs, Anya engem is hasonlóan táplált hozzá. Szinte soha nem voltam beteg, az ált. iskolából 8 év alatt 5 napot hiányoztam.(Sajnos :DDD) Allergiás sem vagyok semmire.

Én azért etetek így, mert változatosabban tud étkezni a babám,ezt élvezi is, és az én dolgomat is megkönnyíti. Általában én kotyvasztok neki, de néha bébiételt is kap.

Azért ha korábban akarod hozzátáplálni, figyeld meg, hogy nincs-e a családban étel- allergiás, mert akkor elképzelhető, hogy kicsit várni kell jó néhány dologgal !

2010. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos korában,anyatejes volt.Kakigond volt,meg is oldotta és izlett is neki az új íz,2 hét alatt kiváltott 1 étkezést.Amúgy 10 hónapig szopizott.Most 14 hónapos és mindenevő.

Ha nem lett volna kaki gond,akkor is előbb keztem volna,4.5-5 hó körül.

2010. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!