Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 35-40 dkg hízás a 2. hónapról...

35-40 dkg hízás a 2. hónapról a 3. hónapra nem kevés?

Figyelt kérdés
Kisfiam most volt 3 hónapos. Holnap megyünk oltásra, mérésre, de a kíváncsiság kedvéért tegnap először ráálltam én, majd vele együtt mérlegre. És az egy hónappal ezelőtti (védőnő által mért) súlyához képest "csak" 35 dekával volt több. Kicsit aggódom. Ez normális súlynövekedés?
2010. máj. 24. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet normális, főleg ha anyatjes.

lehet, hosszra nőtt.

2010. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Anyatejes igen...

Köszi a választ!

Holnap megtudom hány centi. Mert a vnő mindig mást mér, mint amit én.

2010. máj. 24. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam mondani, hogy a védőnő általában mást mér, mint otthon. Mekkora súllyal született a babád? Nem hiszem, hogy aggódnod kéne. Mondom ezt úgy, hogy az én fiam az itthoni mérés szerint kereken 1 kg-ot hízott a 2. és 3. hónap között. De ő pici volt, 2600 grammal született, volt neki mit behozni a kortársaihoz képest. Ő mondjuk pont a 2-3 hónap között duplázta meg a születési súlyát. Akkor úgy nőtt, mintha tömném... :) Azóta viszont nagyon keveset hízik. Szinte stagnál a súlya. De azt mondta a védőnő, ez így normális.

Szerintem ne aggódj!

2010. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3300 grammal született, 2 hónaposan mért a vnő 5140 grammot. Én itthon tegnap 5500 grammot mértem, kiváncsi vagyok, ő holnap mennyit fog. Meg, hogy mit mond.
2010. máj. 24. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.. nekem azt mondták, hogy havi 60 deka gyarapodás normális, de anyatejes babáknál vannak időszakok, amikor többet, van amikor kevesebbet híznak. mi még csak 1 hósak vagyunk ,így a bnőm kisfiával tudokpéldálózni. ő 3hós korára megduplázta a súlyát, aztán hónapokig csak 30-40 dekát hízott. pedig volt tej bőven. aztán megint többet. és 1éves korára teljesen átlagos súlyú volt.

szóval nyugi! :-)

főleg, ah neked is van otthon mérlages, nyomon tudod követni, hogy mennyit szopizik.

én nyugodt vagyok, amikor látom, hogy 100-120g-ot szopizik a drágám... bár már csak 1-2 naponta mérem.

2010. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!