Lilla vagy Lili?

Figyelt kérdés
A vezetéknévhez jobban passzol a Lili, de a Lilla felé a szívünk húz :/

2017. júl. 27. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem inkább Liliána vagy Lilien. és becéznétek Lilinek. Sokkal komolyabb nevek, Lili gyerekként aranyos, de fel fog nőni és pl orvosként Lili doktornő olyan komolytalan szeritem, de Liliána doktornő komolyabb lenne. Meg lehet jobban passzol a vezetéknévhez is.
2017. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Lilla...... Liliből túl sok van....
2017. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Lilla! Aki írta a Lilien-t, az is szép, és akkor Lili-nek becézitek. Egyébként a Lillát is lehet Lilinek hívni.
2017. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Csakis Lilla! Liliből, Lilienből, Liliánából Dunát lehet rekeszteni. A Lilla méltóságteljesebb, komolyabb név is.
2017. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

én is azt akartam javasolni mint az első, Liliána v. Lilien

vagy Lilu XD

2017. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem van egy Lillám, többek közt Lilinek is szoktuk becézni. Nekem a Lilla nagyon tetszik.
2017. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintetek nem hangzik idétlenül a név?

A vezetéknév ka-ra végződik, és nekem egybefolyós, úgy értem kalilla.

2017. júl. 27. 17:22
 8/18 anonim ***** válasza:

A Lili tényleg becézős, a Lilla nekem nagyon tetszik, de a Liliána is. A Lilien ezzel szemben ellenszenves nekem, de az is vállalható név, csak én nem adnám.

Kicsit egybefolyós tényleg a -ka véggel, de ez attól is függ, hogy mennyire hosszú a vezetéknév, egy hosszabbal teljesen ookés, de egy két szótagúval kicsit fura.

2017. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Lilit nem adnám a gyerekemnek, mert lehet, hogy kicsinek aranyos, de felnőttként szerintem kicsit komolytalan.

Inkább akkor már a Lilla.

2017. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Lilit nem adnám, az becenév, ráadásul tucatok tucatja. Akkor inkább Liliána, Lilián, Lilien.

A Lilla is tucatnév, de tetszik. Inkább ezt adnám.

2017. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!