Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli babások! Szobatisz...

2 év körüli babások! Szobatisztaság bilizés, hogy álltok?

Figyelt kérdés

23 hónapos a kisfiam, pár hét múlva szülök, ezért még inkább jobb volna ha lassan leszokna, elég egy adag pelus.. :)Volt egy időszak karácsony körül akkor tetszett neki. Majd nem annyira volt kedve hozzá, de én minden reggel ráültetem, hol hiszti kísérte, de sikerült belenyomni, vagy pisilni. Most ott tartunk hogy néhány napja ő maga hozza a bilit, de mindig benne van már a kaki a pelusban. Mindig megdicsérem azért, hogy érezze jól alakul a dolog, persze elmondom mindig hogy máskor időben szóljon. egy időben azt csináltuk, hogy ha rajta ült a bilin és belekakilt akkor kapott egy kocka csokit...(de csak a kakinál) Most volt hogy akkor is adtam neki a a napokban ha hozta a bilit magától és eredmény volt de csak a pelusba. Nyilván ezt nem jutalmazhatom mindig mert akkor azt hiszi, hogy ennyi elég. Érdekes h ezeket a mai gyerekeket nem idegesíti az h kakiban vannak?

Ti hogy csináljátok, az érdekelne aki hasonló mód valahogy azért próbálja szoktatni, és nem csak várja hogy megérjen....


2010. máj. 22. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nappal már teljesen szobatiszta de este még mindig kell a pelus mert jön a pisi.

Mi sosem jutalmaztuk jött és mikor sikerült valami elkezdtünk ugrálni hogy mijen ügyes.

Nálunk is akkor lett nappalra szobatiszta mikor terhes lettem az öccsével.

2010. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!A kisfiam 28hónapos múlt de még nem 100%ig szobatiszta!Mi ugy csinálunk mondja kaki lesz(általában):)akkor rácsücsül van egy kedvenc Verdás mesekönyve azt lapozgatjuk mesélgetünk mikozben ö alkot!:)

Mindig mondja anya hozd a könyvemet!:)

Szerintem te is próbáld meg könyvel,mesével rácsábítani ülj vele!:)Hátha nálatok is beválik!Mondogasson verseket!:)

Sok sikert és boldogságot!:)

2010. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

23hónapos lányom szobatiszta 3 hete, nappalra is és éjszakára is. 4-5hónapja száraz a pelusa reggel mikor ébred, ha napközben pisilt kakilt egyből szólt, hogy vegyük ki. Ezekből a jelekből arra következtettem, hogy érett a szobatisztaságra, de Ő hallani sem akart a bilizésről. Aztán feladtam és szóba sem hoztam nála a témát. 3hete este kihozta magától a bilit és belepisilt, mi nagyon megdicsértük és azóta nem kell pelus.

Szóval hagyd egy kicsit békén, hátha magától kedvet érez majd rá.

2010. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!