Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rácsos vagy hálós járóka vagy...

Rácsos vagy hálós járóka vagy utazóágy? Napközben miben játszik babátok? Milyet vegyünk? Van aki ebben altatja napközben? Akkor szivacsot is kell belevenni ugye? 3,5 hós

Figyelt kérdés
Napközben olyan zajos a hálószobánk, ott van az ő ágya is, volt már hogy felébredt. Sajnos az utcáról is időnként nagy, hirtelen zaj hallatszik fel, a szomszédok is sajnos itthon vannak egész nap felettünk és alattunk is, állandóan leejtenek valamit, kopognak, dübörögnek, sokszor én is összerezzenek és én is felébredek rájuk. A másik szobában vagyunk napközben, ez csendesebb, ide gondoltam tenni a járókát is.
2010. máj. 21. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi utazóágyat vettünk, nagyon praktikus, használható napközben otthon is, kis helyet foglal :) Ha van helyetek és anyagi keret lehet rendes járókát venni neki, vagy akár a nagyobb fa változatot is :)
2010. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Rácsos fa járóka.

A hálós balesetveszélyes (beleakad gyerek keze-lába, nagyobb babák felmásznak a hálón, és kiesnek)

Az utazóágyból a sűrű háló miatt nem lehet rendesen kilátni. Állítólag a látásuknak nem tesz jót. Ez nem tudom, mennyire igaz, mindenesetre én nem akartam kockáztatni, így mi fa rácsos járókát vettünk.

Szerintem ne tegyél bele szivacsot, mert akkor felállni, kúszni-mászni, játszani nem fog tudni benne. Van, hogy a lányom elalszik a járókában, nem jelent neki gondot, hogy kicsit keményebb a felület.

2010. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk egy régi, "retro" köralakú hálós járókánk van, még az unokaöcsémé volt, most érettségizett. :-) Nekem jobban tetszik mint a most kapható hálós járókák, mert egyrészt nagyobb, másrészt ritkább a háló és jobban kilát rajta a kisfiam.

De nem altatom benne, ez csak gyerekmegőrzésre használatos. Úgy szoktuk altatni, hogy simizem a hátát, vagy a fenekét ütögetem, ebben el sem érném, olyan mély az alja. És sikerült úgy szoktatnunk, hogy legkönnyebben a saját ágyában alszik el.

Arra még nem gondoltál, hogy a kiságyat kötöztesd a csendesebb szobába?

2010. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi is fa járókát vettünk, a kislányom is most kezdett el feltérdelni, kapaszkodni, szerintem ezt a hálós járókában nem tudná ilyen stabilan megtenni. Nekünk összecsukható van, így ha útban van két mozdulattal bárhova el tudjuk rejteni.Nagyon praktikus.
2010. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
fa járóka veszélyes is lehet ha elesik abba jobban beütheti a fejét, mint pl. a hálósba. a hálókba hogy akadhatna már bele a keze, elég sűrű nem? ha már feláll akkor az utazó ágy hálója sem zavarhatja a szemét. a fa járókának legalább annyi hátránya van, pl. nem fér el kis helyen! aki pedig esetleg vinné máshova is nem sokat ér vele, arról nem is beszélve, hogy jó drága!!
2010. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk nem volt járókánk én nem vettem a kisfiamnak!

Napközben lent volt a szőnyegen tettem le plédet hogy ne fázzon meg! Amikor meg alvásidő volt akkor tettem csak be a kiságyba!


1 éves kisfiú anyukája

2010. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam nyolc hónapos múlt, és egyelőre simán a szőnyegen van, amire rá van terítve egy pléd.Így jobban tud mozogni,bejárja az egész szobát forogva, még nem mászik.Van járókánk, hálós, és van utazóágyunk is, de egyelőre nem nagyon használjuk.A járókát akkor szoktam kinyitni, amikor főzök, kirakom a konyhába,elvan benne, meg majd akkor fogom használni, ha már mászik, feláll, jár, és dolgom van,főzök, vagy eszek,takarítok vagy csak wc-re megyek.Szerintem még felesleges járókát használnod, majd ha idősebb lesz.Én nem akartam fa járókát venni, mert abba jobban bele tudja ütni a fejét ha elesik.A hálós járókának annyira sűrű a hálója, hogy abba nem tud beleakadni, nem tud kimászni.Az utazóágyat mi csak alvásra használjuk, ha nem itthon alszunk, mindig a kocsiban van.

/Z/

2010. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem veszélyes a fa járóka. A kiságyban is ugyanúgy beütheti a fejét a baba (amikor már nagyobb, és középső, vagy alsó állásban van a matrac, akkor ugyanúgy áll benne a gyerek, mint a járókában. Ilyenkor a fejvédő már semmit nem ér, nálunk állandóan letapossák a gyerekek.

De amúgy sem ütötte meg még magát egyik gyerekem sem a járókában. Szóval én ezt pártolom.

A hálósnak meg igenis épp elég nagyok a lukak ahhoz, hogy beleakadjon a gyerek. Keze, lába, ujja. És láttam már abból kimászni gyereket. :(

De mindenki alakítsa ki a saját véleményét a legjobb belátása szerint.

2010. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most még a szőnyegen játszik, pléd, játszószőnyeg, csak nem szeretem átvinni aludni a másik szobába, ahogy írtam. Később meg bele tudnám tenni játszani, ha nagyobb lesz, ha dolgom van. Igazából még nem láttam élőben hálós járókát, csak itt a neten nézegettem, nem tudtam, hogy ilyen nagy lyukak vannak a hálón.
2010. máj. 21. 14:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyan hálós járókát, amin akkora lyuk volt, hogy belefért volna a gyerek keze. Nekünk is hálós volt, és ugyanolyan sűrű háló volt rajta mint az utazóágyon. Én még nem is láttam másmilyen hálósat. Én elégedett voltam vele.

De szerintem mindenkinek más a praktikus.

2010. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!