Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy már...

Honnan lehet tudni, hogy már csak egyszer akar aludni egy nap?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlt. Felkel 6-kor és 9-10 körül már fáradt nagyon, de nem tudom néha elaltatni. Folyton sír és mászna ki az ölemből. Ha látom hogy álmos akkor inkább erőltessem az alvást? Vagy próbáljam húzni, hogy már csak egyszer aludjon?
2010. máj. 20. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Lányom 10,5 hós korától már csak egyszer aludt. Neki a dlélőtti alvás nem volt gond, de délután nem akart aludni. Így felébredt kb. délben, és estig nem bírta. Ezért toltuk ki a délelőtti alvást. Szerintem próbáld meg az egy alvást, de az is egy jó pár nap, mire megszokja, átall arra. Mi amikor már fárad, 11 felé mentünk ki a kertbe, ott elbóklászott délig, és így húztu k ki az időt.
2010. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Enyém 14 hónapos, általában 8 körül kel(éjszaka még egyszer), szóval, ha 8-kor ébred, akkor már nem alszik csak ebéd után 2-3 órát.

Iklyenkor fél déle felé már látom, rajta, hogy álmos, ebéd után megától elalszik, pedig este altatni kell.

De pl tegnap7-kor fel kellet reggel kelteni, mert én vuttem a fiamat reggel a suliba, ma meg magától kelt 7-kot, úgyhogy tegnap is aludt délelőtt és most is alszik.

Azért altattam el, merr láttam rajta, hogy nagyon álmos, iylenkor nyafizik, dülöngél...

2010. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Az a baj, hogy reggel túl korán kel, de már nem tudom visszaaltatni. Ha akkor kicsit tovább aludna akkor semmi gond nem lenne a napi egy alvással. Nem tudom mit tegyek. Ha fáradt akkor altassam akkor is, ha tépi ki magát a kezemből? Mi lenne a legjobb neki?
2010. máj. 20. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 11 hós korától alszik már csak egyet!

Neki a kettő sok volt az egy meg néha kevés és úgy oldottam meg,hogy ebéd után teszem csak le akkor alszik 2,5-3 órát és este már elalszik vacsi közben!

Délelőtt ha látom rajta,hogy kezd álmos lenni akkor leszoktam vinni a levegőre és így kihúzzuk ebédig :)!

Nekünk sem volt egyszerű ez az átállás :(!

2010. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy sír és el akar menni, amikor alvás lenn, attól még lehet álmos, nálunk is volt egypár ilyen alkalom, én akkor erőltettem. nem az volt az oka, hogy már csak 1x volt rá szüksége, hanem ert ő még ment vona játszani, fontosabb dolga volt. :)

amikor viszuont kezdett átállni egy alvásra, onnan vettem észre, hogy ha 2 x aludt egy nap, akkor este rémálom volt az altatás, egyszerűen nem tudoo elaludni, tekergett, firgett forgott...aztán mindig felkelt a végén és még tombolt olyan 1 órát, mire el tudott aludni. először vagy 2 hónapig egyik nap 1x, másik nap 2x aludt, ilyenkor ha 1x aludt, akkor estére már nagyon nyűgi volt, de simán elaludt, ha 2x aludt, akkor este jó volt, de mint írtam, nem aludt el könnyen, és csak későn.

aztán elkezdett egyre gyakrabban csak 1x aludni, és kb. 16 hós korára átállt teljesen az egyszeri alvásra. szóval nálunk elhúzódott a folyamat. de van, akinél hipp hopp egy nap alatt kiialakul.

2010. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!