Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt vagytok csak...

Mennyi időt vagytok csak kettesben a babátokkal?

Figyelt kérdés

Mikorra érkezik haza a férjetek? Mivel kötitek le magatok pl.: ha a baba alszik vagy játszik? (itt olyan dolgokra gondolok ami kikapcsolódást jelent).Milyen társaságotok van napközben? Jártok baba-mama klubba?

Elnézést a sok kérdésért csak érdekel hogy Nektek milyen a társasági életetek így hogy baba van !


Köszönöm...

5 hós baba anyukája


2010. máj. 20. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az én párom csak este 6-7 körül ér haza, van hogy szombaton is dolgozik. Ha szombaton nem dolgozik, akkor délelőtt szokott kimenőm lenni amikor a baba nélkül találkozhatok egy kicsit a barátnőimmel. Hétköznap délelőtt sétálunk egyet, szerencsére olyankor sok babás ismerőssel össze lehet futni. Amikor alszik a baba olyankor főzök valami gyorsat és egyszerűt:), csinálok valami házimunkát, persze már nem akarok mindent egy nap alatt megcsinálni, mindig csak egy valamit, általában a du. 5 körüli alvásra jutok el oda hogy én is tudok pihenni egy kicsit, persze ez nem mindig sikerül. Este elég gyakran jönnek hozzánk barátok babázni, ez mondjuk a baba előtt is így volt, mi egyáltalán nem zárkóztunk el a külvilágtól. Én csak azt hiányolom hogy a párommal kettesben nem nagyon tudunk lenni, pedig azt is nagyon kellene, mert estére már hulla fáradtak vagyunk mindketten. Remélem idővel változik majd. 3 hónapos kislány anyukája.
2010. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A férjem reggel hétkor elmegy, és este csak hatra-fél hétre ér haza. Közben végig kettesben vagyok a 2 hónapos fiammal és a 4,5 éves kutyámmal. Napközben nincs társaságom, csak legfeljebb az anyósom látogat meg és próbál segíteni a házimunkában, vagy babázik. Az ő segítségével szoktam néha kimozdulni itthonról baráti társaságba, templomba, bibliakörbe, hogy a babám itthon marad és ő vigyáz rá. (Lefejt tejet hagyok itthon.) De csak pár órára, mert szoptatok, és max 4 órát bírok ki, utána robban a cicim, úgy telemegy tejjel.


A baba-mama klubot az internet helyettesíti. Fórumokon sok kismamával és anyukával beszélgetek. Pl itt. Igaz, személyes kapcsolatok nem alakulnak ki, de sok tapasztalatot szerzek, sok ötletet és tanácsot kapok.


A két legjobb barátnőmmel is az internet segítségével tartom a kapcsolatot, mert nem egy városban laknak velem.

2010. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az én fiam is 5 hónapos.az apja általában 8-9 felé ér haza,minden szombaton dolgozik,van,hogy vasárnap is.egész nap én vagyok a gyerekkel,aminek az az eredménye,hogy borzasztóan anyás.társaságom nincs,anyuval szoktam minden nap telefonon beszélni.tök egyedül vagyok.baba-mama klubba havonta egyszer járunk,a védőnők szervezik.amikor alszik a kicsi,akkor itt szoktam kikapcsolódni.mellette csinálom a házimunkát,mosok,főzök,vasalok,néha háztartási robotgépnek érzem magam.sehová nem megyek a gyerek nélkül,mert nem tudom kire bízni.

és te,hogyan alakulnak a napjaitok?

2010. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is olyan 7 körül ér haza a férjem, reggel pedig korán elmegy.Lakótelepi házban lakunk, barátok család messze :(

Néha elég magányos vagyok, remélem hamarosan ahogy nagyobb lesz a babám többet tudunk majd menni, mert egyenlőre csak a lakótelepen szoktunk sétálni.


Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 20. 10:02
 5/10 anonim ***** válasza:
velem is hasonló a helyzet..kár h nem lakunk közel...
2010. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A férjem általában 5-kor ér haza, de egy héten kb. két-háromszor van úgy, hogy este 10-kor.

Mondjuk, ha 5-kor haza is ér, éjfélig még itthon is dolgozik...


Hogy mit csinálok, ami kikapcsol?

Jóbarátokat nézek... :-S Lehet, hogy gáz, de engem kikapcsol.

Mondjuk általában vasalok közben, de akkor is kikapcsol.


Játszótérre szoktunk lemenni a törpivel, engem az is kikapcsol, mert nem kell "találgatnom", hogy mivel köthetném le, ott adja magát a dolog.


Barátaim szinte teljesen "eltűntek", mióta gyerkőcöm van, mert a baráti körből én vagyok az egyetlen anyuka.

Pár új barátságot kötöttem kisgyerekesekkel, ők kéthetente egyszer jönnek, vagy mi megyünk, és olyankor a gyerkőcök együtt játszanak, mi meg beszélgetünk Róluk.


Néha egy-egy délutánra elviszi anyukám a törpöt, olyankor tartok egy "nőcidélutánt", és helyrehozom magamon a gyerek miatti elmaradásokat, hajfestés, manikűr, gyantázás, és ami a legfontosabb: legalább fél órán át fexem a kádban, illóolajos fürdőben... na ez a fénypont ilyenkor!

2010. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így vagyok mint ti.Párom reggel 6:30-kor elmegy és este 6-kor ér haza.Szombatonként is dolgozik.Család messze,más társaságom nincs csak a baba.Ha jó az idő sétálunk, de most még azt se sokat lehet, ilyen szeles időben. Ti honnan írtatok? Én Bp--ről a 4. kerületből.
2010. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy két hónapos a kisfiam (pont ma:)
2010. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én Bp. 9. kerület. Hát igen,engem is csak pár sorozat van ami kikapcsol ha épp nincs hiszti :) 4 hónapos a babám , úgy hogy még a játszó terezés messze van, de már nagyon várom , ugyanis így lehetőségünk lesz barátságot kötni más anyukákkal ...
2010. máj. 20. 17:08
 10/10 A kérdező kommentje:
pontosabban egy hét és 5 hetes de így sem vunk még valami közel :P
2010. máj. 20. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!