Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szoktatok játszani 1 év...

Miket szoktatok játszani 1 év feletti babátokkal, amikor kettesben vagytok vele hosszabb ideig?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos! Sokszor nincsen ötletem... Apja délutános... Írjatok légyszives!!!
2010. ápr. 6. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Bent is tudom hintáztatni.

Könyveket nézegetünk.

Zenéket hallgatunk itt a gépen, az egyszervolt oldalán.

Konyhai, veszélytelen eszközöket pakolászik, tésztaszűrő, tölcsérek, műanyag edények.

Jó idő esetén viszem magammal ki teregetni, nézegetni a virágokat, kint is hintázunk.

2010. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lemegyünk a játszótérre, hintázunk, labdázunk, homokozunk. Ha esik, akkor itthon építő kockázunk, táncolunk, futkosunk, rámolunk, ugrálunk az ágyon, énekelünk, mesekönyvet nézeget/olvasok, most hirtelen ennyi jutott eszembe, de rengeteg dolgot szoktunk csinálni.

16 hónapos, fiú

2010. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
rajzol, (firkál) babás, (itatjuk, etetjük stb a számtalan babát) ezeket tologatja a lakásban, éneklés, bohóckodás. olvasás, könyv nézegetés. udvar, kert, kutyák. ez most a menő, alig lehet bejönni. kapott egy táblát, amire krétával lehet rajzolni, az is jó. most gondoltam, hogy vennék gyúrmát. hinta. most ennyi, mennem kell.
2010. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
megitatjuk a babáját, képeskönyvet nézegetünk, építőzünk, formabedobózunk, csiklandozom, mondókázunk, ablakból kinézünk, lemegyünk sétálni, játszóra, zenét hallgatunk. ilyesmik. 15 hós kislány
2010. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hónapos. Mágneses rajztáblára "Pont, pont, vesszőcskét" rajzolunk, mesekönyveket nézegetünk, olvasunk, van egy kulcsos ház nevezetű játékunk, (kulccsal kell kinyitni a ház ajtaját, minden ajtónak más színe van, megegyező színű kulccsal kell kinyitni), állatos fa puzzle-t rakosgatunk, játszik az öccsével (6 hónapos), adogatja a játékokat neki, magyaráz a könyveiből, dögönyözi, stb... Délután, ha jó idő van mindig lemegyünk 1-2 órára sétálni, játszótérre, stb... Sajnos nálunk a két gyerekkel elröpül az idő.
2010. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Segít nekem a házimunkában-hozza a rongyot, a padlót mossa, hajtogatni való ruhákat széthordja, főzésnél, nézi a rotyogó kaját.

Bújócska-eeeelkaplak, meeeegfoglak-ilyenkor kacagva szalad, elbújik a szekrény mögé

Játéksátor-hengerben játszás

játékait hozza nekem pakoljuk ide-oda

telefonálunk

cicát simizünk

ablakon kinézünk

tv-t nézünk kicsit

mondókázás

húzza-tolja a játékait, elszaladgál, elpakolgat egyedül is.

Nálunk reggeltől estig csak én vagyok vele.

De, ha jóidő van, akkor 2x másfél óra kinti séta, játszótér, bogarászás.-az jobb, mint most itt bent.

2010. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13 honapos,sétàlunk,hintazunk,mesét nézünk,konyhaban pakolunk.Telefonosat jàtszunk,pancsolunk a fürdökàdba
2010. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állatfigurákat sorba rakunk,majd ledönjük őket és ujra,ésujra...Könyvet olvasunk,hintázunk,a babáival hopp Juliskázunk,kukucssolunk,fogocskázunk,hűtőmágnesezünk,you tube-n gyerek dalokat hallgatunk.Amig fözők a konyha szekrényt pakolja.Ha jó az idő,délelött és délután is kimegyünk,kutyákat nézni.Vagy elmegyünk sétálni,boltba,játszótérre.
2010. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!