Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le KELL szoktatnom? Éjjeli...

Le KELL szoktatnom? Éjjeli alvás-evés gond.

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom (csak anyatejes) 2 hónapos korában remek alvó volt (este 10-től reggel 7-8-ig), azonban egy jó hónapja mindig eszik éjjel is.-tehát a fejlődési ugrás már kizárt. LÁttam, van itt anyuka, aki éjjel tudatosan nem ad a gyerekének. Hogy csináljátok? Engem nem zavar, ha éjjel is szopik, legalább a tejmennyiségemnek is jót tesz, de hogy fog leszokni az éjszakai kelésről? Vagy csak valahogy altassam vissza? (az a baj, hogy cicin alszik el, ezen is változtatnom "kell", tudom :-) )
2010. máj. 19. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14 hós koráig evett éjjel, sírt, mert éhes volt, eszembe se jutott, hogy ne adjak neki enni (cicit). Evett, és aludtunk tivább. Én nem tudnám megcsinálni, hogy nem adok, ha éhes. És az, hogy mikor van a fejlődési ugrása, azt nem tudhatod, minden baba más.
2010. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, csak egy ejlődési urásra azt szokták mondani, 1-2 hét.. Azért írtam, hogy nálunk már biztos (ill. valószínűleg) nem erről van szó... Ezért félek, nem csak egy felvett "rossz szokás" kezd-e lenni... Ami ismétlem, nem nyűg nekem, csak érdekelnek a vélemények.
2010. máj. 19. 15:15
 3/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam lassan 6 hónapos,de még mindig eszik éjjel 1x minimum,de van,hogy 2x.majd abbahagyja,ha eljön az ideje.én nem tudnám elviselni,hogy éhes,sír és nem adok neki enni.egyébként a cicin való alvásról:esténként még mindig így alszik el,de ha evés előtt elalszik,akkor csak fogja a kezem,markolássza kicsit az arcom és el is alszik.próbálom még elalvás előtt lerakni.így picit sírdogál,de megsimogatom,odadugom az arcom és megnyugszik.próbáld meg esetleg a cumit.
2010. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 4,5 hónapos babám kb. 1 hónapja újra eszik kora hajnalban is, pedig korábban már 5-kor ébredt. Most újra 2-3 órakor. Ráadásul igen nagy adagot megeszik, de mit tehetnék? Nagyon sír, alig tudja kivárni az első kortyokat is. Én nem is próbálom leszoktatni. Eszik és már alszunk is tovább. Nem hiszem, hogy ez baj lenne. Hiszen olyan picik még.
2010. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6 hós lányom eleinte 2-3 szor ébredt éjjel enni, most 4-5 ébredésnél tartunk. Egyre rosszabb a helyzet, mert már éjfél előtt megvan az első ébredés. Valószínűleg a foga miatt kéredzkedik ennyiszer cicire, sokszor nem is szopizik, csak "cummog". Cumit és cumisüveget sem fogad el a babám. Én sem tudom megcsinálni, hogy ne adjak cicit neki, ha kéri. Előbb-utóbb minden baba átalussza az éjszakát. A fiam 1 éves múlt, mire ez magától beállt nála.
2010. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én babám 3 hónapos koráig aludt. Elkezdtek jönni a fogai, azóta nagyon sokszor ébred, van hogy 8x. Amikor nem jön éppen, van 1 hét szünet, akkor "csak" 1-2x kel. Nálunk csak a cici nyugtatja meg. Nem fogad el ő sem cumit, sem cumisüveget. Én nem bírom, ha sír. Amíg jönnek a fogak, addig nem is tudnám leszoktatni róla.
2010. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem nyűg, ne foglalkozz vele.
2010. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk! Nekem kb 4 hónapos koráig elég jó alvó volt éjszaka, azóta viszont 2-3-szor is kell éjszaka. Sajna van, hogy nem is rögtön alszik vissza, ma pl. 4-6-ig fent voltunk, talán a hasa fájhatott vagy mi, már nagyon nem bírom, mondhattok bármit, azzal nem lenne bajom, ha csak 1-2 gyors evésről lenne szó, mert azt már megszoktam, de az órákig fentlét hajnalban, az már nekem sok! Én sem tudnám hagyni éhezni a babámat! Várom már, hogy újra átaludja az éjszakát! Nagyon-nagy álmom!

Most még csak 6 és fél hónapos! :)

2010. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9-én volt 10 hónapos a fiam és még mindig ezt csinálja. Mindene este úgy fekszem le, hogy nem adok neki, aztán nincs szivem sirni hagyni:(( 5 perc szopi és alszik is vagy ha nem elnézeget mellettem a sötétben és visszaalszik, aztán visszateszem igaz van, hogy csak egy óra múlva, mert én is elalszom:)) Szerintem egyszer úgyis elválasztja magát, gondolom, hogy 18 évesen már nem fogja ezt csinálni:))))) Mindig az mondogatom magamban, hogy olyan kevés ez az idő, amig kicsi és mit nem adnék majd pár év múlva, ha újra átélhetném ezt:)) Talán ezért nem is dőltem még ki, hiszem lassan egy éve nem aludtam ki magam. Kitartás neked és ha nem érzed szerintem ne szoktasd le!
2010. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok.. :-)
2010. máj. 20. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!