Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használjátok ezeket a kifejezé...

Használjátok ezeket a kifejezéseket a babátoknak, kisgyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Ha rossz leszel elvisz ez vagy az,ha nem jössz itt hagylak,ne csináld,mert úgy maradsz,stb.Gondolom mindenki ismer ilyen "közmondásokat".Mi erről a vélemyetek?
2010. máj. 18. 14:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek "szabad" ilyeneket mondani?
2010. máj. 18. 14:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyik nap hisztizett a lányom, és azt mondtam neki, hogy ilyenkor nem szeretlek, menj innen. Egyből úgy megbántam, hogy megöleltem, megcsókoltam, hogy tudtam ilyet mondani??? Szégyellem is magam.

Általában vagy nem foglalkozok a hisztijével, vagy azt mondom neki, hogy hangosabban, mert így nem hallják elegen.

Ha rossz, rászólok, hogy nem, és elviszem a rosszaság "tetthelyéről".

2010. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ijesztgetni nem szoktam semmivel és senkivel ( elvisz ez v. az). Ha... itt hagylak, azt igen. Mert tényleg így is gondolom. Illetve ha hisztizik altatáskor, mondom neki, hogy anya szívesen segít neked elaludni, de ha még így is hisztizel, akkor kimegyek. ÉS 2szer elmondom, aztán tényleg kimegyek...


Szerintem egy része ezeknek elkerülhetetlen. Bár nem mindig tartom jónak, de egy idő után nem látok más megoldást, mert elfogy a türelmem :(.

8hós fiú anyukája

2010. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szoktam mondani hogy kiviszlek a kutyához és megharap (nem harap a kutyánk) , a nem szeretleket is szoktam mondani viszont én csak akkor ölelgetem utána, ha abba hagyja ami miat "nem szeretem".

Szerintem egy KIS ijesztegetés nem árt, csak tudni kell hol a határ menyiségben és minőségben is.

2010. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem szoktam nekik mondani,hogy "rossz vagy"mert az is lessz.inkább elmagyarázon meki ugya dolgokat,hogy megértse.
2010. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy elvisz ez meg az. De ha nagy hiszti van, akkor simán mondom neki hogy otthagyom. Egy ismerősöm mondogatta a lányának hogy ha rossz lesz elviszi a zyákos cigány, később elég sok ciki szituációjuk volt ebből. Pl: odament a gyerek az utcán valakihez és megkérdezte hogy hol a zsákja, mert úgy néz ki, mint egy cigány.
2010. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudatosan semmiképp. Véletlenül becsusszanhat:(

Nem szeretlek: ezt SOHA. Inkább azt mondom, hogy mérges vagyok ezért. Ez rosszul esik nekem, ez fáj...

2010. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyat hogy nem szeretlek, rossz vagy, buta vagy, sosem szabad mondani egy gyereknek szerintem, hiszen ez nem igaz.

Nem ő a rossz, vagy buta, hanem amit csinál, és ha azt mondod hogy nem szereted akkor hazudsz neki. (legalábbis remélem)

Én azt mondom ilyenkor hogy butaság, rosszaság amit csinál, és anya mérges, vagy szomorú.

2010. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!