Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli kisgyermeketekne...

1,5 év körüli kisgyermeketeknek mit adtok enni, ami egészséges?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
MIndent eszik már. Ami egészséges: az a sok gyümölcs, tojás,tej,tejtermék és a zöldségfélék.
2010. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! igen ez érdekelne, hogy mi az ami egészséges.
2010. okt. 21. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Tej, joghurt, túró, sajt,

zöldségek, gyümölcsök

csirkemell, pulykamell, hal

2010. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
olyan nincs,csak amit te megtermelsz magadnak,és nem vegyszerezted,de ebből kevés van.Én sok gyümölcsöt adok neki,sok főzeléket,napi joghurtot,5 dl tejet,nasit nagyon ritkán,és akkor is aszalt gyümiket kap kis kockákban,vagy ritkán csokit,eseteleg 1-1 szem kekszet.de evett már kolbászt is ami persze nem egészséges de finom.22 hónapos.inni cukormentes teát kap,vagy vizet.
2010. okt. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok főzelék, gyümölcs-zöldségféle. Tej helyett tápszer (sokkal kedvezőbb az összetétele, mint a tejnek, amit sok kisgyerek nem is tud megfelelően megemészteni), joghurtot, néha túrót, sajtot kap. Húsok közül csirkét, pulykát, ritkábban sertéshúst, kenyérre csirkesonkát, sajtot, lekvárt kap.

Inni leginkább tiszta vizet iszik, de kap teát is citrommal és pici cukorral.

Házilag készitett süteményt, palacsintát csipeget, de nem igazán szereti az édességeket. Ha társaságban megkinálják rudival, tejszelettel, csokival, nem tiltom meg, hogy megegye, de itthon ilyesmit nem eszik.

2010. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kisnita ***** válasza:

Jól írják. Sajnos ma már semmire nem lehet mondani, hogy egészséges étel csak amit saját magadnak termelsz. Aki a joghurtot egészségesnek találja kíváncsi vagyok melyik joghurtra gondol és tisztában van-e avval hogy mik vannak abban a joghurtban. Félre értés ne essék, nem akarok én senkit sem bántani csak az a helyzet, hogy nem minden az aminek látszik és a Danon meg az egyéb ilyen cégek könnyen meg tudnak minket téveszteni a szép csomagolással és azzal a tömérdek reklámmal amivel elárasztanak minket.

Én például elég sokáig bedőltem a Nap mint Nap nevű terméküknek aztán utána olvastam egy picit a neten és rá kellett ébrednem, hogy közel sem az van a dobozban aminek hittem.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak írok néhány kaját amit rendszeresen eszik a fiam.

-Zöldség amit mi termelünk a kertben

-Tej házi és bolti egyaránt

-Túrókrém: házi túró, natúr joghurt, gyümölcs

-édességnek tejbegríz házi szeder befőttet össze töröm és avval keverem össze a tejbegrízt.

-A csirke hús házi és a tojás is. A disznó húst csak a boltit tudom venni.

2010. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!