Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevált valakinek a Suttogó...

Bevált valakinek a Suttogó "Ébredj, hogy alhass" módszere?

Figyelt kérdés

Ennek az a lényege, hogy a koránkelést úgy lehet legyőzni, ha az ébredés időpontja előtt egy órával felkeltjük a babát 3 egymást követő hajnalban.

Ha más módszert használtál, az is érdekel!


2010. máj. 18. 06:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Én már pici korukban ahhoz szoktattam őket,hogy éjjel aludni kell. Eleinte ez csak 4-5 órahossza volt,ami fokozatosan hosszabbra tolódott. Éjjel soha nem kaptak enni,legfeljebb teát. Akkor sem etettem őket éjjel,ha betegek voltak,és ezért nem tudtak aludni. A szobában soha nem volt 19-20 foknál melegebb.

A módszert nem ismerem. Abból amit leírtál,nem hiszem hogy jó lehet. A babáknak éppúgy van biológiai órája,mint a felnőtteknek. Ehhez igazodik az alvási szokásuk. Ha egy órával korábban kelted,akkor a baba nem alussza ki magát,egész nap nyűgös emiatt, és egy idő után átáll a szervezete,és még korábban fog felkelni,mint azelőtt.

Ez természetesen csak az én véleményem. Remélem,kapsz olyanoktól is választ,akik használták a módszert.

2010. máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Nos, én sem ismerem a módszert, de magamból kiindulva krónikus alvásmegvonásban részesíteném a kitalálóját. Ha jól tudom, ez egy bevett kínzási módszer.

Én is azt gondolom, hogy még korábban kelne a baba. Egyetlen tuti módszer van, később kell letenni, előtte pedig jól kifárasztani, valamilyen mozgásos játékkal.

2010. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

16 hónapos a babám.

A kifárasztós, később letevős módszer nálunk sajnos nem jön be, mert este 8-kor már tök fáradt mindig, és seperc alatt elalszik.

A módszer nem teljes felébresztést jelent, hanem csak kicsit kell megébreszteni a babát, aki aztán visszaalszik, így kizökken a rossz ritmusból, és tovább fog aludni.

Számomra se hihető, hogy működik, az egész Suttogó módszertan nem nagyon tetszik, de már hetek óta fél 6-kor kelünk (és mindig is koránkelő volt, szóval inkább 16 hónapja tart ez a helyzet kisebb szünetekkel), ezért gondolom körbekérdezek, hátha valakinél mégis bevált.

2010. máj. 18. 08:02
 4/17 A kérdező kommentje:

[link]

Rossz szokás = mindig ugyanabban az időpontban ébred. Azt javasolja, hogy szülő keljen fel egy órával hamarabb, mint ahogy a baba ébredne. Finoman rázza fel a kicsit, masszírozza a hasát, dugjon cumit a szájába, majd menjen ki. Így a mama irányít és nem a baba. Azzal, hogy egy órával hamarabb felébreszti a babát, kizökkenti őt a rossz ritmusából. Ez az „ébredj, hogy alhass” módszer. Három egymást követő éjszakán kell ezt csinálni. A szerző szerint biztosan beválik!

2010. máj. 18. 08:07
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

:) Na ezért nem lehet babát könyvből nevelni.

Kérd meg apát, hogy téged 3 napon át hajnalban 1 órával (vagy akármennyivel) ébresszen fel. Hogy éreznéd magad?

Tuti sírás, ringatás stb lesz, nem pedig tovább alvás.


Nálunk reggel 6 körül van reggeli (tápszer) utána megpuszilgatom és hét negyed nyolcig visszaalszik magától. Akkor kel apa, és persze pápázni kell neki :)

2010. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Légyszi csak olyan írjon, aki ismeri a módszert! Köszi!
2010. máj. 22. 06:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 5 és 6 közt kel, január óta minden nap. Mivel a kistesót van hogy ennél korábban szoptatom, kipróbáltam már ezt a módszert, de nem jött be. ha felébresztettem, akkor képes 4:40kor indítani a napot. Egyedül egyetlen alkalommal aludt 5:40 után, mikor én ébresztettem őt és nem fordítva, ez pedig a vérvétel napja volt, mikor 6kor akartam vele indulni. Szerintem megérezte mi vár rá és továbbaludt. Azért minden nap nem szervezhetek doki programot, hogy így továbbaludjon (((: és hiába fektetem le 19 óra és 22 óra között bármikor, akkor is nagyjából ugyanakkor kel.
2010. máj. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, most kattintottam a linkre, Angéla személyes ismerősöm, furcsálltam volna hogy ő ilyet javasolna, még ha idézet is. De az oldalról ki is derül, hogy ezeket rossz példának tartja ő is, aki 4 gyermek anyukája. Szerintem ez a módszer nem működik,vannak kakas és bagoly típusú gyerekek. nekünk egy kis kakast dobott a gép ((:
2010. máj. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Valóban hasznos volt. :)
2010. máj. 22. 07:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismertem ezt a módszert, de hasonlót csináltam végig a még pocakomban lévő fiammal (védőnői tanácsra természetesen)

5. hónapban voltam, mikor nem tudtam aludni éjszakánként, mert a fiam akkor akart focizni a szerveimmel. :) Akkor azt a tanácsot kaptam, hogy három -négy egymást követő nap, reggeltől estig szépen fokozatosan adagoljak egy kis koffeint a babának (mielőtt lepontoznak, halvány tea, fél deci kv, két deci kóla, egy kis csoki, és este kakaó - szóval nem literszám ittam, csak folyamatosan egész nap kevés mennyiségeket) így nappal nem tud majd sokat aludni, és éjszaka viszont fog. Nekem a negyedik napra úgy is lett, a babám 7 előtt nem ébredt fel, este 11 körül meg elaludt. Ja és már a pocimban felismerhetővé vált a napirendje, szinte percre pontosan meg tudtam mondani, hogy mikor fog ébredni :)

Szülés után már másfél hónapra átaludta az egész éjszakát, nem volt nyűgös baba, a mai napig sem rossz alvó.

Próbáld ki, ha nem megy, nem dől össze a világ. Ártani biztosan nem ártasz vele. (Gondolom később is kénytelen leszel majd felkelteni a babád, pl. ha oviba vagy bölcsibe megy... nem? :)

2010. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!