Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejet meddig lehet...

Az anyatejet meddig lehet hűtőben tárolni? Ha hűtőben volt 2-3 napig, és nem fogyott el, akkor még le tudom fagyasztani? Vagy azt egyből kell? Mit tanácsoltok, mekkora mennyiséget fagyasszak egybe le, mármint egy edénybe?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hűtőben 24 óra, fagyasztóban fél év. Ha teljes étkezésre kell akkor legalább 1 dl-t fagyassz le. ha pépekhez higítani akkor 0,5 dl is sok egy kajához
2010. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha ez idő alatt egyszer sem melegítetted fel és hűtötted vissza, akkor szerintem még lefagyaszthatod.

A mennyiségekről a fenti tájékoztató reális. Bár nekem van, hogy 150-et is benyom a babám... :o)

2010. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hozzányúlás nélkül is, max. 24 óráig tartható el. Amikor én több mint 24 óra múltán akartam odaadni, szinte ilyen "szétmenős" volt már az állaga is. Ha már sejted, hogy nem fogod odaadni 24 órán belül , le kell fagyasztani vagy mehet a csapba.
2010. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy hűtőben 48 órát tárolható a tej, ha nem volt felmelegítve, és visszahűtve. Mi is így használtuk, hogy 24 és 48 óra között ette meg, és nem volt semmi baj belőle. Az állaga meg nem azért szétmenős, mert már megromlott, hanem mert az anyatej ilyen,kiválik a zsíros rész a tetejére, de ha felmelegíted, akkor újra rendesen fog kinézni.
2010. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Előző vagyok. Itt azt olvastam, hogy 4 fokon vagy az alatt 2-3 napig eltárolható, és hogy ne ijedjünk meg, mert a tárolt tejnek bizar a kinézete, mert kiül a zsír a tetejére...de ezt írtam is.

2010. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor nekem rosszul mondták, és sose mertem odaadni, mert már "plöttyedt" volt :( Köszi!!
2010. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
jaj, gyerekek, hát nektek nem esett le, hogy egyszerűen megfölösödik a tej? az nem baj, melegítésnél újra összeáll, de hidenen is össze lehet rázni, és olyan lesz a tej, mint újkorában :) én a két napig a hűtőben álló tejet már nem fagyasztottam, ha nem fogyott el, ment a csapba. de még simán oda lehet adni a babának. azért a három nap már az én megítélésem szerint necces.
2010. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
* hidegen :)
2010. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hűtőben melegítés nélkül 48 óráig tárolható,illetve gyűjthető az anyatej. én ikeás jégkockatartóba fagyasztottam a főzéshez. 1 tartóba belemegy kb 20 mili,de a sok munka ellenére sem kell a babámnak a fagyasztott tej,sem a kaja amibe belekerült....
2010. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 8 honapig kapott fejt anyatejet. Ha a huto jol hut, kb 2 napig is elall, a fagyasztoban pedig akar 1 evig is.
2010. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!