Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nem iszik...

Akinek a babája nem iszik elég tejet/tejterméket, hogyan és mennyi kálciumot ad kiegészítésként?

Figyelt kérdés
16 hónapos a fiam.
2010. máj. 17. 06:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Semennyit, hacsak az orvos nem írja fel.Ne adj neki kálcium pótlást, mert veszélyes, ha saját fejed után csinálod.

Inkább próbáld olyan tejtermékekkel pótolni, amit tuti megeszik(sajt,vaj,túrókrém, gyümölcsrizs, tejberizs végső esetben danette, danonínó, kinder pingui,túrórudi stb.)

Az enyém 18 hónapos és egyátalán nem issza a tejet, ill.a folyékony tejtermékeket.

2010. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, ilyenekek kap, de a fél liter tejterméknek még a fele se jön össze. :S Gondoltam hátha van más, akinek hasonló problémája van, és már megbeszélte a dokival.

Mindenesetre ma kikérem a védőnő tanácsát.

2010. máj. 17. 09:43
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos felhívtam a védőnőt. Azt mondta, adjak annyi tejterméket, amennyit szívesen megeszik, és max egy fél ampulla kálciumot 1-1 alkalommal. Ha továbbra sem fogja meginni a szokásos tejecskeadagját, akkor két naponta egy fél ampullát fogok neki adni esténként. Így én is megnyugszom, de nem lesz baja se tőle, az tuti.


Ettől függetlenül, ha valakinek még van tapasztalata e téren, írjon kérem!

2010. máj. 17. 13:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!