Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyak és hát hypotónia?

Nyak és hát hypotónia?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos babámról Dévényes gyógytornász nyaki és háti hypotóniát állapított meg (ülésbe húzásnál nem tartja a fejét). Az ő véleménye szakvéleménynek számít? Akinek ilyen problémája volt, mennyi Dévényes kezeléssel lehetett orvosolni? Végleges eredmény lett, vagy később jött még probléma? És még valami. A kiváltó ok mi lehet? Teljesen probléma mentes terhesség és (nem sürgősségi) császár mellett. Mindenkinél volt valami komplikáció (oxigénhiány, köldökzsinór tekeredés, koraszülés, stb.)?
2010. máj. 16. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 10 hetes volt, mikor én úgy vettem észre, hogy valami nincs rendben.

Kutakodtam interneten és dévényesre találtam én is, holott addig a hírüket sem hallottam. Közben folyamatban volt az időpontkérés a fejlődésneurológiára, ahova egyébként úgy kellett könyörögnöm, mert félév múlva akartak fogadni... Köszi...

Én úgy gondolom, hogy a dévényes véleményére abszolút adhatsz, nem hiszem, hogy tévedne.

Mi elkezdtünk járni heti kétszer. Nem túlzás, hogy a 3. kezelés után a babám egyedül hasra tudott fordulni 12 hetes korában és nem is akart már háton feküdni, holott előtte sírt hason.

Most újra visszahordom pár hónapos szünet után, mert úgy vettem észre, hogy egyik oldala gyengébb. Hétfőn voltunk és aznap este 5-6 lépést tett egyedül meg, amire korábban nem volt még példa.

Én abszolút híve vagyok a Dévény tornának, minden elismerésem az övék, mert a saját gyerekemen láttam, hogy mit tudnak elérni.

A terhességem problémamentes volt, a kitolási szakasz húzódott el kissé és születés után csak nyöszörgött, át kellett fújni a légutakat. Kimondottan O2 hiánvról nem volt szó, Apgar 8/10. Generalizált hypotónia volt a diagnózis a fejl.neurológián is.


Bármi kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok ha tudok! (A gyermekem 1 éves múlt.)

2010. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk a fejlődésneurolóus és a Dévényes is nyaki hipoóniát állapított meg. Most 4 éls fél hós. Egy ÍDévényes kezelés után szépen tartotta a fejét a második után hason kiemelte magát és úgy nézelődött és később hasról hűátra fordult.

A Dévény módszer tényleg nagyon jó én is csak ajánlani tudom.

2010. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!