Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjátok sírni...

Mennyi ideig hagyjátok sírni a kisbabátokat, mielőtt felveszitek?

Figyelt kérdés
És mennyi idős a babátok?
2010. máj. 14. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kb 5-6 percig. 5 hónapos
2010. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

ha tehetem semeddig. Nem hiszek a suttogóban, sőt...

perze ha éppen tusolok, akkor kénytelen várni egy kicsit, de amint tehetem, felveszem. Tény, hogy a második lányomat már nem viszem magammal a wc-re, de azért dikert őt sem hagyom sírni. Ugyanúgy elviszem magammal babahordoban a fürdőszobába, csak amíg az első lányomnál abbahagytam a tusolást, ha sírt, addig nála gyorsan befejezem és csak akkor veszem fel. Mind a kettő kiegyensúlyozott, mosolygós baba és nincs elkényeztetve. a "nagy" majdnem 2,5 éves a kicsi 22 hetes.

2010. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Két hónapos. Nem időhöz kötöm, hanem attól, hogy melyik "típusú" sírás. Ha tudom, hogy minden rendben, jóllakott, tiszta a pelus, stb. nem is sír, hanem inkább csak kiáltozik, akkor tudom, hogy az a baj, hogy fáradt, ilyenkor max. odamegyek és megsimizem, pár perc múlva alszik is (nem állok ott addig sem mellette, csak annyira, hogy tudja, hogy ott vagyok, ha kell!). Ha ilyenkor is folyton felvenném, akkor már azért nem tudna elaludni. Persze ha bepánikol, akkor az megint más sírás, akkor van, hogy kiveszem az ágyból, megyünk egy kört a szobában és már vissza is zuhan az álomba :-)
2010. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszek a sirattatásban, szerintem semmi értelme. Szerintem egy csecsemő nem sír ok nélkül, max. a szülő éppen nem érti, hogy mi a baj. Én sem szoktam mindent eldobni, ha éppen sírni kezd a 7,5 hónapos fiam, vagy a 22 hónapos lányom, de azért amint tudok megyek és megnézem, hogy mi a helyzet. Mind kettő, nyugodt kiegyensúlyozott gyerek, nyitottak a külvilágra, abszolút nem anyásak, és nem szeretik ha rázva van a seggük.
2010. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
9 hós lesz a lányom,soha nem hagytuk sírni és azt mondhatom,hogy nagyon nyugodt baba,sokan kérdezik,h ez a baba sosem sír?Tényleg csak akkor sír,ha beüti magát vagy éhes,nagyon álmos.A nagyobbat viszont hagytuk sírni percekig,mert azt hittük,akkor nem kapatjuk el,na ő aztán rendezett hisztiket,nem volt ilyen jó baba.
2010. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Általában semeddig kivéve ha hisztizik.Sajnos most van abban a korban h nagyon anyás.Inkább viszem magammal ha tehetem.De van mikor mászik utánam.viszont ha éppen wc-n vagyok akkor vár addig míg befejezem.Persze sietek olyankor.10 hónapos
2010. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Egy hónapos a kisfiam, de már nagy csibész. :) Általában, ha sír, bemegyek hozzá, megsímogatom, beszélek hozzá egy kicsit, és ha még sír is tovább, kimegyek. Legtöbbször egy percen belül már csend van. Ha csak jobban belelovalja magát, akkor eléggé el lehet keseredve, akkor visszamegyek, felveszem, ilyemsmi.


Direkt én sem hagyom sírni, de azon már most túl vagyok, hogy mindent eldobjak, ha megnyikkan.

2010. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Semeddig.


8 hetes a fiam, csak sírással képes közölni velem, ha valami nem stimmel. Mint anyjának meg az a dolgom, hogy kielégítsem a szükségleteit: megetessem, betakarjam, kitakarjam, hozzámbújhasson, kicseréljem a pelusát, ringassam, elaltassam.


Majd ha kétéves lesz és hisztizni kezd, akkor hagyom sírni, de egy kisbaba még nem hisztizik.


Amúgy meg ha még jobb anya vagyok - azaz még jobban figyelek a babámra -, akkor sírnia sem kell, mert még előtte kitalálom, hogy mi baja. Pl nem várom meg, amíg elvörösödve ordít az anyatej után, hanem már akkor megetetem, amikor még csak a fejét forgatja és az öklét tömködi a szájába. Ehhez persze meg kell ismerni a babát és odafigyelni rá...

2010. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Semeddig... az én picim csak akkor sír, ha baj van, megijedt, vagy egyszerűen vágyik rám... Mért kínozzam? Ha tudok, épp nem tésztás a kezem például, megyek rögtön. Nekem ez nem teher, és nem hiszek abban, hogy ha sírni hagyjuk, akkor neveljük is... én az érzéseimre hallgatva élem az életem, és ez különösen igaz a babám nevelésénél.
2010. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Sose hagytam sírni.Én úgy gondolom, hogy egy baba sosem sír ok nélkül. 15 hós a kisfiam, most is próbálok szinte rögtön cselekedni, ha tudok, és persze tudom, hogy nem csak hisztiről van szó.
2010. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!