Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görgettétek babátokat a...

Görgettétek babátokat a földön, hogy az átfordulást segítsétek? Milyen idős korában? Vagy bármilyen más módszerrel segítettetek egy-egy mozgás elsajátításában?

Figyelt kérdés
Persze nagyon lassan és óvatosan, nem erőltetve!
2010. máj. 14. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem, hagytam hogy magától csinálja.

Fiam 5, lányom 4 hónaposan forgott.

De nem erltettem a járást sem, soha nem vezetgettem egyiket sem.

2010. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad semmilyen mozgást sem erőltetni,vagy segíteni a babákat ebben. Ha elég erősek a csontjai,elég érett hozzá,akkor magától csinálja. A segítség és az erőltetés sokat árthat a babáknak!

Egy eü-s anyuka.

2010. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Soha nem akartam hamarabb csináltatni 1-1 mozdulatsort, mit ahogy a gyerekeim maguktól csinálták. Ha egészséges a baba, fölösleges és káros is "segíteni" a mozgásfejlődést... tudod, mindent a maga idejében... amikor megérik rá a baba, akkor csinálni is fogja, előbb úgy sem tudja megfelelően...
2010. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Kislányom 2és fél hónapos korától fordult hasra. 3 hónapos korától már a kezét is ki tudta húzni maga alól. A mi "titkunk": levettük róla a pelust. Főleg az esti pancsi előtt akár fél órával is kiszabadítottuk a sok ruhából, imádta! :-) Én azóta is itthonra soha nem adok rá farmert vagy vastag nadrágot, inkább harisnya plusz pamut, kényelmes gatyó! 5 és fél hónapos kora óta egyedül ül, most 6 hónapos négykézláb kotor, sőt, felkapaszkodik rajtam állóba! :-)

De hozzáteszem, ez azért típusfüggő is ám! Az én lányom örökmozgó, minden érdekli, le se lehet állítani! És az is számít, hogy pont jó súlyban van, könnyű csontozatú is. A ducibb babák pl lustábbak...

De nyugi, mindent csinálni fog, amikor ő késznek érzi rá magát.

Azért a pelenkás trükköt javaslom! :-)

2010. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem görgettem. 4.5 hós volt mikor magától átfordult.
2010. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

én szoktam görgetni, de inkább játék szempontjából. Észrevettem, hogy ha valamit sokáig nem csinálunk,

„elfelejti”. Például ha sokáig nem tettem hasra, bizony kommentálta, mikor hasra tettem, hogy ez neki nem tetszik. Nem is emelgette a fejét! Ha valami miatt pár napig nem tettem be a babatornáztatóba,nem nyúlt a dolgokért. Megint „gyakorolni” kellett vele. Ezért forgatom, persze nem orrvérzésig. Ha sikerül magától átfordulnia, akkor megdícsérem, ha nem, akkor játszunk addig, míg meg nem unja. Ez a napi torna része, sokat masszírozom a lábikóját, a talpacskáját, a hátát, fordulunk jobbra, balra. Szerintem azzal nem teszek neki rosszat, inkább erősítem az izmait. 4 hónapos.

2010. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom. Nem erőltetek semmit!

Meg olvastam is, hogy ez kifejezetten jót tesz és persze csak játék a babának, nem feladat! :-) Amint azt látom, hogy már nem élvezi, akkor mást csinálunk.

A pelusos dolgot viszont lehet, hogy kipróbálom majd, mert én is úgy látom, hogy szeret "szabadon lenni", csak nálunk úgy van az esti fürcsi, hogy mikor már ébredezik a délutáni pihiből, hogy éhes, akkor megy az esti rituálé, olajozgatás, fürdőkrém, stb. (addig szabadon van a feneke), aztán fürdés és gyors felöltözés pizsibe (akkor már nagyon várja a vacsit), kaja és alvás. Szóval lehet, hogy nálunk az éhség győzni fog a pucér popsi felett... :-)

2010. máj. 14. 12:07
 8/13 anonim válasza:
50%
Az én kislányom is nagyon várja a fürdés után a kajcsit, és azt vettem észre, amikor fürdés után öltöztettem, és a body-t kapcsoltam be, mindig jobbra fordítottam először, és ő is magától jobbra fordult. Szerintem így jobban rájött,hogy hogy kell csinálni.Szerintem segíteni kell neki, vagy legalábbis megmutatni, mert ha te sem tudsz valamit, csak akkor tudod hogy csinálni kell,ha megmutatják.
2010. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi olyat játszottunk néha, hogy az ágyon raktunk alá egy lepedőt és mint a rétestésztánál fel-felemeltük a lepedőt és ő meg hempergőzött. Ő nagyon élvezte. :)

És valahol olvastam is, hogy valamit fejlesztünk ezzel, de hogy mit..... azt elfelejtettem :)

2010. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez is az átforduláshoz jó játék, meg gondolom az egyensúly érzékét is fejleszti :-) Cuki lehetett! Állítólag nagyon élvezik ezeket a "gurigázós" játékokat.

Én egyelőre csak az oldalára fordítom és onnan néha nem a hátára gurul vissza, hanem a pocijára. "tornaóra" keretében csináljuk :-)

2010. máj. 14. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!