Játszanak egymással a 15-16 hónapos körüli gyerekek?
az kicsim csak érdeklődve nézni az ott lévő gyereket,megy utána,utánozza,de még nem játszanak együtt.Természetesen nagy gyerekekkel,vagy kicsikkel is.Ez mikor fog eljönni?
Vagy csak az én fiam kis különc lesz?16 hónapos.
Nem, még nem képesek együtt játszani, összedolgozni. Erre majd 3 éves koruk után fognak megérni. Ezért van az pl., hogy a bölcsikben, ovikban sok egyforma játék kell legyen, hisz csak az egymás melletti (ugyanazt játsszák, csak egyedöl) játékra képesek az ekkora gyerekek. Valamikor 3 éves koruk után jutnak el arra a szintre, mikor már nem sajátítanak ki maguknak egy játékszert, hanem arról le tudnak mondani, így már együtt is tudnak játszani ugyanazzal.
"
A játék fejlődése kisgyermekkorban
PDF Nyomtatás E-mail
Funkciós játék:
Már csecsemőkortól felfedezhető a funkciós játék a kicsik tevékenységében, minek során egy-egy mozdulatot, tevékenységi mozzanatot gyakorol be. (Pl.: gurítja a labdát, autót, egymásra-, ill. egymásba pakolja a kockákat, hordókat, ...stb.) De funkciós játéknak számít pl. a hangokkal, beszéddel való játék is. Próbálgatja a hangját, gyakorolja a különböző mozdulatokat, miközben nem csak tapasztalatokat és ismereteket szerez környezetéről, de mindez óriási örömöt is okoz neki.
Szerepjáték:
A 3. életévben jelenik meg, de igazán az óvodáskor derekára válik kiforrottá. Ekkorra szerez ugyanis kellő ismeretet, tapasztalatot környezetéből, melyet egyre fejlettebb gondolkodása, beszéde segítségével egyre árnyaltabb formában képes a játékban megjeleníteni.
Konstruáló játék:
Az építő-alkotó tevékenység a 2. életévben jelenik meg a kisgyermek játékában és kb. 5 éves kor táján bontakozik ki igazán. Építményei egyre konstruktívabbak lesznek, egyre finomabbá váló mozdulatai egyre látványosabb eredményeket garantálnak.
A kisgyermekkori játéktevékenység módja:
A kisgyermekkorra leginkább a magányos játék a jellemző. Elmerül saját tevékenységében, így nem igazán érdeklődik társai, ill. azok játékai iránt. Emiatt tapasztalhatjuk, hogy a bölcsődében általában egymástól elkülönülve, sokszor a másiknak hátat fordítva játszanak a gyerekek. Kisgyermekkorban a társas-szociális kapcsolatok köznapi értelemben vett közösségi szempontból nem jellemzőek, így 3 éves korig csupán párhuzamos szemlélődésig, közeledő-kapcsolódó játékig jutnak el a gyerekek. Előbbiek okán nincs alapja azoknak a szülői indokoknak, miszerint "azért járatom bölcsibe a gyereket, mert igényli a közösséget". A kisgyermekek csoportja még nem alkot a szó szoros értelmében vett közösséget, csupán gyermekek egy időben, egy helyen való tevékenységéről van szó. Kisgyermekkorban a legfőbb érzelmi kapcsolat az édesanyával van, ezért hasznos, ha a gyermek 3 éves koráig ő van a gyermekkel a bölcsődei elhelyezés helye."
Az ikrek kicsit más helyzetben vannak, mint az egyedül felnövő gyerekek! Ők egymást is játéknak tekintik... A kisgyerekek szociális fejlődése viszont kb. 3-4 éves korra éri el az együtt játszáshoz megfelelő szintet..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!