Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha kisfiamnak megremeg az...

Néha kisfiamnak megremeg az alsó ajka ez jelenthet bajt? Vagy mitől van? 10hetes baba anyukája

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 21:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
oké!és köszi mindenkinek!akkor leállok vele!:)
2010. máj. 13. 21:33
 12/23 anonim ***** válasza:
57%
Normálisan fejlődő, egészséges 10 hetes babát sem tornáztatni, sem pedig gyakoroltatni nem kell. Erre akkor van szükség, ha azt gyógytornász javasolja pl. nyaki izmok gyengesége miatt. A szájremegés meg valóban az idegrendszer éretlensége miatt lehet, sok picire jellemző...
2010. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

21:32-es vagyok, most olvastam el, amit a hozzászólásom előtt írtál.

Ez esetben én egyelőre szüneteltetném ezt a gyakorlatot és szólnék az orvosnak, hogy ezt a remegést produkálja. Lehet, hogy csak nem kell "annyira" felhúzni... ezt egyébként rutinvizsgálatnál csinálta nálunk is az orvos, de egy szóval nem mondta, hogy csináljuk rendszeresen (persze ez nem jelent semmit, lehet, hogy nálatok tapasztalt valamit, ami miatt kell)

Mindenkétt a dokit kérdezd, aki javasolta! Addig meg szerintem inkább ne csináljátok.

2010. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
De mi erősödik ezzel a felültetgtéssel? Inkább néha tedd hasra kis időre, azzal is erősödik sokminden, nyaka, háta.
2010. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

21:32-es vagyok

Én tökre megijedtem, mikor nálunk ezt csinálta a doki, nyúltam oda, hogy tartsam a baba fejét és akkor mondta, hogy ne, mert ez pont erre irányuló "vizsgálat", de hogy persze a végén már azért tartani kell.. meg nem is ültette fel konkrétan, hanem tényleg úgy, hogy felemelte a két karjánál és utána visszaengedte. Szerintem az lehet a lényege, hogy egyenesen jön-e felfelé... bár nem biztos. Mindenesetre mondom nálunk nem volt ilyenről szó, hogy ezt gyakran kéne csinálni.

2010. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem az ülést gyakorlod vele! Az én lányomnak volt egy kis nyaki hypotóniája és születésétől fogva kellett naponta többször csinálni vele az ülésbe húzást. Kezénél fogva felhúzni, majdnem ülésbe, aztán vissza. Ezzel a nyaki izmok erősödnek ahogy megpróbálja előre hajtani a fejét. Ha az orvos mondta hoyg ezt csináld, ne állj le vele, mert ez nem számít ültetésnek, azt tényleg nem szabad erőltetni. Azt sajnos nem tudom miért remeghet az ajka, csak az előbbi kommentek miatt írtam, hogy bizony van ilyen gyakorlat újszülött kortól. Mi kb addig csináltuk, amíg hason fekve már megemelte a fejét, tehát megerősödött.
2010. máj. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. máj. 14. 08:22
 18/23 anonim ***** válasza:

En sosem csinaltattam ezt a lanyommal, de mostanaban azt csinalja, ha oda nyujtom az ujjam Neki, megfogja es eleli a fejet, mintha fe akarna ulni.

Nyogni is szokott ugy kuzd.

Ma 3 honapos tehet Neki meg nagyon korai lenne az ules.

Foleg, hogy meg nem is forog.A forgas meg nem is erdekli.

Amikor fel akar ulni akkor O is remeteti neha a szajat.En nem szoktam felhuzni ulesbe.Csak hagyom, hogy O "tornazzon".

2010. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ezt nekünk is mutatta a gyerekorvos, sőt nem egy mutatta. Mondta, hogy nyugodtan tornáztathatjuk napi pár percet. Ez nem ültetés, erősíti az izmokat. Akármelyik gyerekorvoshoz vittem a kisfiamat, rögtön felhúzták fekvésből, hogy megnézzék mennyire tudja tartani a fejét. Így leírva egy kicsit ijesztőnek tűnik, de nem az. A Királyhágón is voltunk kezdetben rutin ultrahangon, ott is javasolták, valamint azt is, hogy altassuk hason. Pár perc napi torna, amit a gyerekorvos javasol nem árt meg, csak használ, mert a mozgásfejlődéssel egyenes arányban fejlődik a szellemi is. Én tornáztattam a kisfiamat, gyönyörűen fejlődik, kúszott, mászik, 7 hónaposan felállt és most már önállóan megy (10 hó).
2010. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
2010. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!