Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól baj az, hogy a baba...

Mikortól baj az, hogy a baba még nem tud járni egyedül? Teljesen elkeseredtem, jövőhéten leszünk egy évesek, de a kisfiamnak még nem akaródzik egyáltalán kipróbálni az egyedül menést.

Figyelt kérdés
Szépen oldalazva, kapaszkodva megy már régóta, mászik, és néha még a kezünket sétálva is megy, de kezdek aggódni, hogy nem e baj van...Sokan dicsekednek hogy az ő babájuk már milyen rég jár, és ez olyan rossz tud lenni...
2010. ápr. 21. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

14 hónap az átlag.

Ne aggódj, majd fog járni a tied is.

2010. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
:) majd félév múlva kezdj el aggódni, addig felesleges:)
2010. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg gyerek nem megy még önállóan egy évesen. Amikor az én fiam egy éves volt, ő sem tudott még, de nekem eszembe sem jutott, hogy ez baj lehetne (nem is az).
2010. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Enyém 11 hónapos ma, két hete mászik csak és esélyem sincs, hogy "jár a babáztassam", mert nem akarja, valószínűsítem, hogy 1 hónap múlva sem fog elindulni, mert a mászása is ilyen későre tolódott, először biztos azt fogja kiélvezni. De én egyáltalán nem aggódom, szerintem Te se tedd.
2010. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ugyan, semmi baj nincs. Ha már oldalazva, kapaszkodva megy, akkor egy-két hónap múlva szaladni fog. Egyáltalán nem baj, egy évesen nem jár még minden baba, sőt! Meg aztán sokan szeretnek túlozni, ha a sajátjukról mesélnek.... Van aki azt meséli az ötéves gyerekéről, hogy egy évesen késsel villával evett és folyékonyan beszélt... :)) Ugyan, ki tudná leellenőrizni? :)
2010. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Enyém 13 hónaposan és 5 naposan tette meg az első önálló lépését. :) Ma már 16 hónapos, hát, nem nagyon tudjuk utolérni. Barátnőméké is most indult el egyedül, ő 17 hónapos!!!!
2010. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16 hónaposan kezdtem el járni.


Azóta már megmásztam pár 2500 méteres hegyet a Magas-Tátrában, és beszereztem két diplomát. Ezt csak azért írom, hogy ne aggodalmaskodj, a babád épp annyira visszamaradott, mint én. :-) A a maga idejében mindent meg fog csinálni. Nincs lemaradva.

2010. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kislányom 13hosan és 3hetesen indult el,pedig már 9honapos kora ota kapaszkodva ment.Ugyhogy ne aggodj.:)
2010. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fél év múlva ha nem járna kapaszkodva, akkor megkérdezhetnél egy orvost, de ez teljesen normális, a lábuk egyébként még nem elég fejlett ált. egy évesen h ránehezedjenek, nem h ne aggódj, még előbb is jártok, mint az átlag, rosszakat kérdeztél...:)
2010. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazán aranyosak vagytok, köszi mindenkinek a választ, megnyugtattatok. :)
2010. ápr. 21. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!