Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan Anyuka, aki néha...

Van olyan Anyuka, aki néha kiabál (t) pici babájával, de le tudott róla szokni?! Hogyan?

Figyelt kérdés

Lelkifurdallásom van, hogy ha pl nyűgös a fiam egy idő után nem bírom idegekkel és kiabálok vele. Nem vagyok büszke rá, sőt. Szeretném, ha ez soha többé nem történne meg, de nem tudom hogyan szokhatnék le róla. Talán, ha valakinek már sikerült, az tudna nekem is segíteni.


Köszönöm!


2010. máj. 13. 19:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden eddigi választ.

8 hós múlt a kisfiam. És a legrosszabb az egészben, hogy általában egy tüneményes baba. Tudom az eszemmel, hogy nem direkt csinál rosszaságból olyasmit, ami miatt rákiabálok.

De pl amikor egyszercsak szopizás közben belém mar vagy kitépi a hajamat, hirtelen nem megy h. szépen elmeséljem neki, hogy anyának fáj, ha ezt csinálja, hanem hirtelen rákiabálok. :((( Ennek leküzdésén még sokat kell dolgoznom.

Az egyéb helyzetekben, amikor a cérna "lassabban szakad", próbálni fogom ezt a kimegyek a szobából módszert. Már gondoltam rá, csak olyan hülye vagyok, hogy nem jutottam el a kivitelezésig :(((.


Nagyon igyekezni fogok leküzdeni magamban ezt, mert tudom, hogy nem jó és egyre közelebb állunk ahhoz, amit az utolsó írt (mert már volt olyan, hogy csak jobban rázendített, amikor ráripakodtam :()


Gondolom magától értetődő, hogy én is mindig megbánom és bocsánatot kérek a kisfiamtól.


Mégegyszer köszi a támogatást!

2010. máj. 13. 22:14
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
"olykor mindenkinél elszakad a cérna"..Ez szerintem nem igaz.Nem akarok mártirnak tünni,de 14hónapos babámra 1szersem kiabáltam.És nem is fogom.Ha olyan is a helyzet önuralom kérdése az egész.Gondolj arra ő még pici,igazábol nem tudja,hogy téged azzal bosszant vagy,hogy ő most rossz.Agresszio agressziot szül.Ugyanazt a választ fogod kapni,nem kiabálás formájában,hanem a rosszaságban.Képzeld el,hogy nyűgős vagy fáj a fejed,szar napod van,mondjuk a munkahelyeden.Lassabban megy a munka,őrülnél neki ha a főnőköd ordibálna veled?Sok türelmet kivánok neked.
2010. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó vagyok.Most olvasom a kommentedben 8hónapos a picur.A szivem szakad mikor elképzelem,hogy kiabálsz vele.Egy 8hónapossal....
2010. máj. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!Már egy ideje gondolkodom rajta,hogy kiírjam-e ugyanezt a kérdést...Aztán inkább mégsem kérdeztem,nem akartam vitát gerjeszteni...Sajnos velem is előfordul...Valaki írt a vérmérsékletről,hát az én vérmérsékletem sajnos eleve ilyen...DE!!!!Mivel én ezt tudom magamról,egyre inkább tudok uralkodni magamon.Sajnos még mindig előfordul néha,de mostmár hagyom inkább nyűgösködni pár percig az ágyában,amíg én kivonulok lehiggadni.Másik rossz szokásom,hogy én sajnos csapkodok is.Szerencsére a babám mindig KINEVET!!!!☺

De tényleg egyre könnyebb,és ennek nagyon örülök,mert nem szeretném,ha hozzászokna,hogy anya kiabálós...Nem erről álmodoztam terhesen,hanem harmóniáról!!☺

Sok sikert és kitartást kívánok Neked,és mindenkinek akivel előfordul hasonló!! ☺

2010. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
23:35-ösnek üzenem, hogy felnézek rá, amiért ilyen a természete. Teljesen igazad van, de hidd el, hogy én sem azért kiabálok a picivel, mert szerintem ez jó és igen, nekem is megszakad a szívem miatta. Azonban el kellene fogadnod, hogy nem mindenki olyan szerencsés, mint te és lehet, hogy neked természetes, hogy nem kiabálsz a babáddal, de nekem igazi erőfeszítés a hirtelen indulataimat megfékezni :((((((. Bárcsak olyan tudnék lenni ebben a dologban, mint TE.
2010. máj. 14. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!