Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan Anyuka, aki néha...

Van olyan Anyuka, aki néha kiabál (t) pici babájával, de le tudott róla szokni?! Hogyan?

Figyelt kérdés

Lelkifurdallásom van, hogy ha pl nyűgös a fiam egy idő után nem bírom idegekkel és kiabálok vele. Nem vagyok büszke rá, sőt. Szeretném, ha ez soha többé nem történne meg, de nem tudom hogyan szokhatnék le róla. Talán, ha valakinek már sikerült, az tudna nekem is segíteni.


Köszönöm!


2010. máj. 13. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem néha nem is árt, de nem mindig , és nem mindenért szabad kiabálni. de inkább gondolom egy hangfelemelésről van szó. nem ötperces ordibálásról.
2010. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

olykor mindenkinél elszakad a cérna.

mekkora a babád?

ha túlzottnak érzed a reakciód, próbálj uralkudni az érzelmeiden. én úgy csinálom, hogy az utolsó pillanatban, mielőtt pattannék vmi édes és aranyos mozzanatára gondolok a kisfiamnak.

és van, hogy nem sikerül és erélyesen rászólok.

2010. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hiába próbál uralkodni magán az ember, néha-néha elszakad a cérna és akkor van kiabálás, de csak egy két szó erejéig :) szerencsére nem vagyok ideges típus, de néha elpattan a cérna.. amikor megnyugszom akkor bocsánatot kérek a kisfiamtól és megyünk tovább :)


Szerintem egyszer-egyszer belefér :)


8 hós kisfiú anyukája

2010. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én is nehezen uralkodok magamon, ilyenkor gyorsan elhagyom a helyiséget és 1-2 perc alatt lehiggadok
2010. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálam általában addig tart a kiabálás, amíg hangosan kimondom a nevét, akkor rögtön meg is ilyedek magamtól (szerencsére ő tőlem nem), és aztán inkább nagyon nyugodt hangon - ha kell magamra erőltetve - beszélek hozzá, és elmondom neki, hogy pl. ne sírj annyira, mert anya már nagyon fáradt, vagy, hogy most már olyan hangos vagy, hogy fáj nagyon a fejem... de ezt mind nyugodt hangon, vagy arról beszélek neki, hogy mi lehet az ő nyűgösségének az oka, pl. tudom, hogy most nagyon hangosan dörgött az ég, de nem kell úgy megijedned, mert mi itt vagyunk bent.. vagy az a baj, hogy fáj a pocakod, de nem sokára elmúlik. Ez általában megnyugtatja (nem amit mondok, hanem ez a hangszín), a kiabálásra semmi sem változik, ezt mindig tudatosítom is magamban. Remélem, hogy lesz olyan, hogy az egy-két szavas "kiabálás" helyett is már rögtön a nyugodt hangomat tudom elővenni. Szerintem mindenkivel előfordul, ne várd azt magadtól, hogy "soha többé nem történik meg", de az nagyon jó, ha tudatosan figyelünk, hogy ez ne legyen rendszeres.
2010. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
vagyis megijedek magamtól (bocs)
2010. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha ilyen a habitusod nem fogsz leszokni róla. Ezt a kérdést is csak a lelkiismeret furdalásod miatt írtad ide, ami teljesen érthető. Szerintem idővel rájössz majd, hogy a pici nagyon sok türelmet igényel és türelemmel sokkal könnyebben boldogulsz vele. EGyébként pártolom a hangos rászólás, kiabálás után azt a fent megfogalmazott elveket, ha gyorsan kirohansz a szobából lehiggadni, majd visszamész és bocsánatot kérsz tőle a szavaidért. Mindenkivel előfordul hidd el, ugyanabban a cipőben evezünk.
2010. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Számolj el 10ig, menj ki a szobából (addig had sírjon picit), fújj egy nagyot. Nekem eddig ezek bejöttek.

Én ma kiabáltam először rá (ill. csak rászóltam erélyesebben), bár még csak 3,5 hós a lányom. Ma jött meg először és ingerlékeny lettem. Rászóltam, utána meg elsírtam magam :(

Tudom nem teljesen idevág, de jól esett kiírnom magamból.

2010. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le magam a kiabálásról, hogy mielőtt érzem, hogy elszakad a cérna beteszem a kiságyba és kimegyek a fürdőszobába fél percre. Ott egy kicsit megnyugszom és megdicsérem magam, hogy nem kiabáltam rá.
2010. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos lesz. Sokszor előfordult, hoyg rákiabáltam, uténa mindig nagyon megbántam és megfogadtam hogy soha többet. Aztán nemrégen egészen másképpen reagált: meglepődött, nézett rám hatalmasra nyitott szemekkel, aztán elkezdett remegni é legörbülni a kis szája és keserves sírásban tört ki... látszott rajta, hoyg megbántódott, mert tőlem nem vár iylesmit. Annyira szégyelltem magam... azóta szerencsére mindig meg tudtam állni, ha rám jön a kiabálhatnék, felidézem ezt a pár pillanatot.
2010. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!