Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet látni egy kisbabán h...

Lehet látni egy kisbabán h hajlamosabb lesz (az átlagtól) rosszalkodásra?

Figyelt kérdés
Tudom h sok múlik a nevelésen,de sztem azért ez vérmérséklettől is függ..
2010. máj. 11. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha okosan neveled, nem lesz hisztis stb. akkor majd 4-5 éves kor táján derül ki,hogy eltér-e a viselkedése az átlagtól.

A mozgékonyság már akár 3 hónaposan is kiderülhet,de ennek nem sok köze van a rosszalkodáshoz.

A nagyobbik lányom már 3 hósan hasra fordult,és igen mozgékony volt, a másik még hathónaposan is meggondolta,hogy mozogjon-e. 3-4 évesen pedig a kisebb lett a sajtkukac,a nagyobb a nyugodtabb.

2010. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lehet ezeket észrevenni, amikor már mozognak: elkezdenek járni, mászkálni, pakolni.

Az én lányom kifejezetten nyugodt természet, nem futkos, nem igazán rosszalkodik, hallgat rám. Nem tejbetök -leül a sarokba ott marad- típus, hanem megfontolt, óvatos, mindent átgondolt, mielőtt megteszi.

Nem hiszem, hogy hirtelen kifordulna önmagából és átmenne totál energiabombává, akit nem lehet lelőni, és ész nélkül futkosna az utcán, vagy ilyesmi. 17 hónapos.

2010. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez hozzá állás kérdése.Ha egy kisgyereknek folyton azt mondogatják hogy :-Ugye nem leszel rossz?-Ne rosszalkodj!-Ugye milyen rossz vagy?-Te egy nagyon rossz gyerek vagy!-Kivételesen ugye jó leszel?-Meg ne halljam hogy rosszalkodtál! stb. akkor saját magáról olyan képet fog alkotni hogy ő egy rossz gyerek tehát ennek megfelelően fog viselkedni,mert a gyerekek önmagukról a szüleik és környezetük véleményéből alakítanak ki egy képet. Egy baba csak csínytalan,huncut,és természetesen még neveletlen,ezen kívül lehet még aktívabb a többinél,de érvényes az örök igazság: Nincsen rossz gyerek,csak eleven.
2010. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!