Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek így hajlamosabb a rákra?

Lehetek így hajlamosabb a rákra?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Nem ittam még és nem dohányoztam sosem, nem tiltás miatt, hanem mert én tartom undorítónak mindkettőt (ami szerintem azért nagyban befolyásolja a későbbi használatot is..), viszont anyai oldalról tatám is és mamám is rákosak voltak. Tatám rendszeresen és sokáig ivott, úgyhogy nála az volt a baj, viszont mamám nem, bár dohányzott, a rákból pedig úgylátszik ki is gyógyult, de nem volt egy nagy dohányos. Hallottam valami olyat, hogy minden második generációban öröklődik leginkább a rák, vagyis az arra való hajlamosság, szóval abba pont beleesnék. Nem étkezem egészségtelenül, rendszeresen sportoltam/sportolok gyerekkorom óta. Mindenki mondja, hogy az egészségtelen életmód, stb.. DE AKKOR a fél éves gyerekek mégis hogy lehetnek betegek? Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mekkora ennek az egésznek az esélye, és hogyan kerülhetném el minél messzebről.?
2011. ápr. 16. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

azt én is hallottam hogy a második generációban öröklődik a rák,de az előbb azt olvastam egy ezzel foglalkozó oldalon,hogy a rákbetegségek csak minimális arányban öröklés miatt alakulnak ki.a nagy rész az alkohol miatt van,a nem megefelelő életmód és az egészségtelen környezet miatt(vagyis ahol szennyezett a levegő).

És azt is olvastam itt,hogy ha ki is alakul a rák,sokat segít ha pozitívan gondolkodsz,persze ez nehéz mikor jársz kemoterápiára ezerrel de arra kell gondolni hogy meggyógyulsz,ez orvosilag bizonyított :)

Szóval ne aggódj :)

2011. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden betegségnek van genetikai és környezeti tényezője is. Vki több tíz évig dohányzik, napi két dobozzal elszív, mégsem lesz rákos. Vki meg soha egy szálat se, mégis az lesz.

Ha előfordult rákos beteg a családban, akkor lehet, hogy van rá hajlamod. Rendszeresen el kell járni szűrésekre, és nem szabad olyan dolgot csinálni (dohányzás, alkohol), ami rátesz egy lapáttal.

2011. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

amúgy nekem is rákos volt a nagymamám de bent volt a kórházban cesekővel és észrevették neki még nagyon korán(méhnyakrákja volt :S) és szerencsére már meggyógyult bőven :) ez kb. 8-10 éve volt

2011. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mamámnak a beleivel volt valami, de neki is korán észrevették és mostmár jól van, csak azért félek, hogy ha egy kisbabánál kialakulhat (van ilyen az ismerőseim körében, bár az a lány is már velem egykorú, és már egészséges) de azért egy csecsemő nem dohányzik, a szülei sem, nem is isznak, semmi ilyen nincs, és mégis..:S
2011. ápr. 16. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
ha 15 évesen terhes gratulálok neki...nagyon okos dolog volt tőle...szegény gyerek
2011. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondom "bár az a lány is MÁR velem egy idős." Anya egy barátnőjének a lánya, aki velem egy idős, és ő volt daganatos kiskorában.
2011. ápr. 16. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
ja jó egy szót félreolvastam és attól teljesen már lett a szöveg értelme...
2011. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!