Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen levest adtok a babátokn...

Milyen levest adtok a babátoknak, és hány hónapos kortól?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, húslevest kapott eddig csak. Okoskodó ismerőseim szerint bármilyen levest kaphatna már, rántásos, habart leveseket is. Én nem merek ilyeneket adni neki.Ti mikortól adtatok? És miket?

Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 10. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Már nyugodtan adhatsz neki a ti levesetekből, hiszen olajat kellett már a főzelékébe tenned, a glutént be kellett már vezetned, elég sok zöldséget eszik már (babból nem adnék), de karfiol, borsó, karalábé, kelkáposzta, zöldbab, húsleves...stb már nyugodtan mehetnek. A habarást tápszerrel csináld, ha olyan levest, főzeléket készítesz. Lehetsz picit bátrabb, mert aztán úgy fogsz járni, hogy nem fog neked megenni semmit. Egyszer el kell kezdened, és ő már nem pici.
2010. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam 11 hónapos és csak azt hajladó megenni amit mi eszünk! Semmi baja nem lett eddig egyik ételtől sem!
2010. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem válaszolóhoz, a kisfiam minden kajából kunyerál amit mi eszünk, és még semmi baja nem lett tőle, lisztes rántást nyugodtan ehet, a tejfölös habarást meg már magunknak is kefírrel csinálom egy ideje, így nekünk is egészségesebb. Annyit változtattam még a főzési szokásaimon, hogy kihagyom a vegetát a kajából, már nem is hiányzik.
2010. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy túlaggódom, dehát a legtöbb levesben tej van. Azt ugye nem kaphat. Ezt elég nehezen tudom kikerülni. Amúgy nagyon rossz evő. Megpróbálok kicsit bátrabb lenni.

Jó babázást nektek!

2010. máj. 10. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Levesben tej?

Én tejföllel szoktam habarni...

Vagy simán liszttel rántani.


Szerintem borsó levest (persze szerintem még a borsót héj nélkül) is nyugodtan adhatsz, az én lányom imádja, bár egy évesen kapott először, de nálunk nagyon nehezen ment a hozzátáplálás.

2010. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éves kor előtt nincs szükségük levesre, max heti 1-2 alkalommal. 10 hónaposan meg pláne nem kell neki leves, inkább egye még a főzelékeket. az allergia pedig lehet nem most jelentkezne a babánál, úgyhogy inkább légy óvatos, ráérsz még a felnőtt kajával.
2010. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13:23! Ezt hol olvastad h 3 éves kor előtt a babáknak nincsen szükségük levesre???? Mindehol azt hallani, h a leves milyen fontos, folyadékpótlás, vitaminok, stb. szempontjából.

Szerintem ennyi erővel neveljük a gyerekeinket tápszeren, pépes mű kajákon, azokban bizti több vitamin van, mint a zöldségekben, húsokban....

Ilyen hülyeséget, ne haragudj, de ez egy nagy butaság volt, amit írtál. Tök kiakadtam!!!!!

2010. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

12:18! Én úgy tudom, tejfölt sem nagyon kaphat 1 éves kor előtt, akkor meg nem mindegy, hogy mivel habarom be? Egyébként én tejet is szoktam hozzáönteni, persze csak magunknak.

Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 11. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!