Mit tennétek ha anyósotok nevét kellene adnotok a születendő babátoknak?
Nem vallanék olyan férfival gyereket aki rám akarja erőszakolni a saját vallási szokásait.
Ha mégis valahogy előállna ez a helyzet, akkor sem hagynám a dolgot, mivel én nem vagyok a névhagyományozás híve.
Ha mégis adnám valamelyik felmenője nevét, az olyan személy lenne akivel nagyon szoros a kapcsolatom, nem pedig egy zsarnok aki követeli a saját neve adományozását.
Szerencsére nálunk nem vallásos és nem is zsarnok senki a családban. Ennek örömére a párommal ketten választunk nevet a saját gyerekünknek, a többiek meg elfogadják ezt a döntést ha tetszik nekik, ha nem.
akkor mond azt h te komolyan veszed a szokast: parod anyosanak a nevet kapja
gondolom innen nezve mar nem tetszik nekik...
Egyrészt, én alapból úgy gondolom, hogy nem, nem kell azt a nevet adnom. Ennyiből akkor a te édesanyád után is el lehetne nevezni. Mondjuk nem ismerek olyan vallási szokást, ahol ez jelen lenne, ez falusi szokás, amolyan hagyomány amit némelyik család tart. Nekem is van olyan ismerősöm, aki az apja után kapta a nevét, az ő apja is az apjától stb, és most tartanak a 4. generációnál ahol pl férfi ágon mindenki Béla.
Mondjuk nekem egyáltalán nem tetszik anyósom neve, így sehogy sem tudnának meggyőzni erről az ötletről, valamint a gyereknek 2 szülője lesz, és nektek kell eldönteni a névválasztást, nem pedig anyósodéknak, meg vallási szokásnak hazudni egy régimódi falusi szokást.
Először is: el nem tudom képzelni, melyik vallás ír ilyet elő. Keresztyén felekezetek között ilyet sose hallottam, tehát max. valami különleges szektánál fordulhat elő. A zsidó, muzulmán, hindu, buddhista, konfucionista, sintóista stb. névadási szokásokat nem ismerem, ha ti azokhoz tartoztok, arra nem tudok mit mondani.
Másodszor: a névadás nyilvánvalóan a pár közös döntése kell, hogy legyen. Egyébként ez is egy erőpróbája a kapcsolatnak, hogy ebben kompromisszumra tudtok-e jutni. Világos, hogy egyforma jogotok van a név kiválasztásához. Normális esetben eleve sikerül találni olyan nevet, amit mindkét fél örömmel elfogad. Megoldás lehet, hogy második utónévként adjátok párod szüleinek a nevét. Persze a kritikus az, hogy melyik néven fogjátok szólítani. Pl. párom kérésére gyermekeink második utóneve az ő édesapjának és édesanyjának a neve, de ettől függetlenül ő is az első keresztnevén szólítja a gyerekeket.
Tehát a kérdésedre válaszolva, ha nem lenne kifogásom a névvel kapcsolatban, akkor belemennék. Ha nem tetszene, akkor javasolnám, hogy legyen ez a második keresztneve, elsőt pedig olyat keressünk, amelyik mindkettőnknek tetszik. De az első keresztnevén szólítanám később a gyereket. Ha párom, ill. a szülei pedig a második nevén, azt tudomásul venném, bár nem tartanám szerencsésnek.
mondjuk nem adnám
mivel felnőtt vagyok és a gyerek nevét a párommal választanám ki.
amúgy ilyen felfogású pasihoz hozzá se mentem volna.
Szerintem meg készülj fel, mert ez csak az első lépés. Parod családja a vallás és a hagyomány nevében még kismillio dologba fog beleszólni.
Ha ezt nem akarod, még most kell leállítani ezeket a próbálkozásokat. Persze ehhez kell az is, hogy a gyerek apja ebben 100%-osan támogasson.
16-os válaszoló! Nincs teljesen igazad.
Délkelet-Kína Jünnan tartományában akad egy közösség, a Mosouk közössége, amely képes volt megőrizni az anyajogú társadalmi berendezkedést. Házanként három generációnyi nő és lánygyerek élhet együtt. A házasság fogalma ismeretlen, a lányok szabadon szerethetnek, választhatnak és akár cserélhetnek is párt, ha a férfi nem váltotta be a hozzá fűződő reményeket. Az "agglegények" együtt élnek, és várják, hogy a nők párjukká válasszák őket. A nők nevelik a gyerekeket, az apák csak látogatják utódjaikat, akik egyébként is édesanyjuk nevét öröklik.
Egyértelműen alárendelt helyzetben vannak a férfiak, ennek ellenére megbecsüli őket a közösség, ráadásul, ahogy a nőket, úgy őket sem köti a házasság intézménye, vagyis életük során számos új kapcsolat kialakítására nyílik lehetőségük.
Egyébként szabad lehetőséged van, hogy oda költözz, ahová szeretnél, ha ez a rendszer nem felel meg. Szerencsére nem minden férfi gondolkodik így, mint te, nekem biztos nem fog hiányozni egy ilyen felfogású hímnemű. (a férfi név viselésére nem vagy méltó, a "F" rövidítés a korod mellett szerintem a fajankót rövidíti.
Kérdező! Ez a ti dolgotok, beszéljétek meg, ha ellenvetésed van. Mi a házasságkötésünk előtt megbeszéltük, ki hogyan viseli a nevét, milyen nevek tetszenek nekünk. Három gyermekünk van, egyiknél sem okozott nagy problémát a név kiválasztása, ami az egyikünknek nem tetszett, máris dobtuk el, és kerestünk másikat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!