Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak a Tardos név? : )

Babámnak a Tardos név? : )

Figyelt kérdés

Abban a faluban nőttem fel, és nagyon szerettem ott élni...Hallottam hogy van már olyan fiúnév, hogy Tardos, és gondoltam...

Nektek mi a véleményetek róla?


2010. máj. 4. 22:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Barátom Tarjánban nőtt fel, ő azt hajtogatta nekem:D

De csak viccből...viszont én komolyan elgondolkoztam rajta, és még ha csak második névnek is, de ha egyszer mondjuk visszaköltözünk oda, én már úgy érzem egyszer hálát adtam a drága kis falumnak:)

2010. máj. 4. 22:21
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok amúgy bolond, hogy úgy szeretem azt a helyet ahol felnőttem, de nagyon jó gyermekkorom volt, és ez nagy százalékban a helynek köszönhető, ahol éltem..
2010. máj. 4. 22:22
 13/20 anonim ***** válasza:

A Tardos nem új keletű, hanem ősi magyar név. Jelentése kopasz.

Nekem tetszik, és adnám is a fiamnak. Inkább egy ősi magyar nevet, mint mondjuk egy tömegnevet, vagy külföldi nevet magyarosítva.

2010. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit szigorúnak tűnik.
2010. máj. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó előttinek:

Ez az a egész ősi magyar név divat, annyira jellemző, szegény gyerekeke hülyébbnél hülyébb nevekkel szaladgálnak.

Aztán év múlva azok lesznek a tucatnevek.

Énmindkét ygerkmekemnek olyan neveket adtam, AMI NEKEM/NEKÜNK TETSZIK.

nem érdelek hány van belőle stb..

2010. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ami ősi meg magyar, az miért hülye név? Azért mert sok év alatt hagytuk, hogy elfelejtődjenek ezek a nevek, mert a nyugat majmolása fontosabb volt? A Tardos szerintem jó név akkor, ha a vezetéknév egyszerű. Amúgy meg valóban mindenki olyan nevet ad a gyerekének, ami neki tetszik.
2010. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik! :)

Én a Tádé névvel voltam így, de aztán nem mertem adni neki. Főleg amiatt hogy a vezetéknév Máté, és a Máté Tádé furán hangzana.

Szerintem ha Neked és párodnak is tetszik nyugodtan adjátok!

2010. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szerencsére egyszerű a vezetéknév.

Tóth...Szóval szerintem nem is hangzana rosszul hogy Tóth Tardos...Aztán ha csak másodiknak, akkor az se lenne rossz:)

És köszönöm mindenkinek!:)

2010. máj. 5. 11:29
 19/20 anonim ***** válasza:

Nannak borzasztó ősi magyar nevek és vannak szépek. de hogy most mindenki ősi magyar nevet ad.

Kicsit kezdenek átesni a ló túloldalára.

A Tardos is az, gondolj bele szegéyn gyerek mit él át majd az oviban, iskolában.

Erről az egészről a "magyar égre, magyar UFOT"-jut az eszembe.

2010. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Hát, én egy Tardos nevezetű faluban élek...
2016. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!