Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 2 hónapos kisfiam, a...

Van egy 2 hónapos kisfiam, a problémám az hogy még mindig 3 óránként eszik. Mindenki mondja hogy már nem kellene, de esetleg sétával rátudunk huzni fél orát vagy egyet de ritkán! 6.5kg-os (nagy sullyal született). Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 15:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

A csecsemőnek nem az a feladata, hogy rendet tanuljon. Éppen elég dolga van azzal, hogy alkalmazkodjon a külvilághoz. Az első napokban még épphogy cseresznye nagyságú a baba gyomra, hogy várhatnánk el, hogy ilyen kis mennyiségű táplálékkal (folyadékkal) kibírja három órán keresztül? Ám az újszülöttkort „kinőve” sem alkalmas minden apróság szervezete arra, hogy három órát várjon a következő etetésre: az emésztés irama és az emberi tej összetétele gyakoribb táplálkozásra készteti. Arról nem is beszélve, hogy a szopás számára nem csak evést jelent, hanem az érzelmi biztonságot is így kapja meg. Ezt a feltöltődést végképp lehetetlen órára beprogramozni…

A három-négy óránkénti szoptatás sok nő esetében kevés a megfelelő mennyiségű tej termelődéséhez, így legtöbbször éppen ez a túl korai kiegészítés és elválasztás oka.


Ez a kismama magazinból egy cikk. Van egy még ennél is jobb, ha megtalálom azt is bemásolom.

Az én babám se eszik 3-4 óránként. Pont két hónapos. Van, hogy óránként kér, de van hogy csak 5 óra múlva, ha nagyot alszik. Ez nem baj, ez az igény szerinti szoptatás.

2010. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én igértem neked a cikket. nem pont erről szól, de erre is ad választ.

Csak nyugodtan, nagyon jól csinálod!


Két szoptatás között legalább két, de inkább három órát kell várni, nehogy keveredjen a gyerek gyomrában az emésztett és az emésztetlen tej.

Ez ugyancsak tévútra visz. Kétségtelen, hogy a három misztikus szám, és királylányból, sárkányból, próbatételből is ennyi szokott lenne, a szoptatás azonban más műfaj, a hármas szám egyáltalán nem tölt be kulcsszerepet. Az anyatej nagyon gyorsan és könnyen emésztődik, ami feleslegesen került be, azt a baba kibukja. Ha csak keveset szopott, talán már háromnegyed óra múlva újra enni kér, de az is lehet, hogy csak azért szeretne újra szopni, mert az olyan jó érzés, egy kis „cumizásra” vágyik, vagy csöndesen elszenderül. Egyébként ha mégis keveredne, ennek semmilyen káros hatása nincs a babára. A gyomorban keveredni szoktak az ételek.

2010. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 11 hetes tápszeres,és így is 3 óránként eszik,van hogy még annyi se telik el.bár ha úton vagyunk akkor tovább húzza,mert akkor mindig jókat alszik.ne hallgass senkire,eleinte én is azt csináltam,aztán rájöttem ha kéri a kaját,hát akkor éhes.én sem szeretek éhezni....tehát szerintem semmit nem csinálsz rosszul!
2010. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is nagy súllyal született (4370), és már bent is mondták a kórházban, hogy igény szerint szoptassam, hát én így is tettem, volt hogy 1.5 órát bírt ki volt, hogy 3-at. Kb 5 hónapos koráig szopott 3 óránként, 6 hós koráig csak anyatejes volt. 2 hónaposan 7 kg volt. 6 hósan 9,7 kg. Most 8 hónapos és 10,5 kg és 80 cm, egyáltalán nem kövér csak olyan kis húsos.

2010. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 14 hónapos (!!!!!!!) és 3 óránként eszik...egyébként egy normál felnőtt is.. (7-kor reggeli, 10-kor tízórai, egykor ebéd, négykor uzsi, 7kor vacsi. mi ebben a meglepő?) és éjszaka is még kétszer kér tápszert. sosem pörögtem ezen, hogy mikor éhes és miért akkor.
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A fiam 4,4 kilóval született, ő viszont kibírt 4 órát
2010. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ósdi elavult nézetek szerint is 4 hónapos kortól kell 4 órára kihúzni az etetések idejét. De most már inkább azt javasolják, hogy szoptass igény szerint. Most meg meleg is van, gyakrabban megszomjazik. Inkább teáztatod? Hülyeség. Szoptasd, ahogy kéri.
2010. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Babám 7, 10, 13, 16, 19, 22 órakor eszik minden nap.

5 hónapos, 7 kiló és anyatejes!

Te babád, etesd úgy ahogy nektek jó, másoknak nincs semmi közük hozzá! picinek meg egészségére :)))

2010. máj. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom ma 2 hónapos és 3440 g-al született, most 6000 g fölött van. Igaz nálunk sajnos pótolni kell, de 3 netán 3,5 óránként eszik. Eleinte a védőnő is azt mondta, hogy ez sok neki, (4 hetes korától kb 150 g-ot eszik)de ha egyszer igénye van rá és éhes, akkor nem fogom hagyni, hogy sírjon. Egyébként valóban aranyos kis duci, de erős és szépen fejlődik. Gyönyörűen tartja a kis fejét, lökdösné magát állandóan előre. Ha valóban nem lusta és erős, mármint normálisan fejlődik, miért hagynád éhezni? Nyugodtan etesd, amikor jólesik neki. Egyébként meg az elhízástól nem kell annyira kétségbe esned, hiszen ha elindul kúszni-mászni, úgyis lejárja magáról:). A nagyobbik lányommal is ez volt a helyzet. S most olyan, mint egy nádszál. Gyönyörű, vékony magas, ja és 17 éves:)
2010. máj. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónapos koráig 3 óránként evett. 6 hónapig csak anyatej, utána kezdtem hozzátáplálni, 7 hónaposan átállt 4 órára. Éjjel végig aludt. Most 13 hónapos.
2010. máj. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!