Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszédtanulásról egy kérdés:...

Beszédtanulásról egy kérdés: eddig rendesen mondott szavakat túlbonyolít a lányom. Ez normális?

Figyelt kérdés
Pl eddig kimondta rendesen hogy autó, most atujó, vagy kakaó helyett kakajó, kakajojó. Egyébként szépen beszél, s és l betűnk nincs, de mindent mond, és ezekkel is próbálkozik már. 3 hónapja kezdett beszélgetni, tanulgatni, talán 10 szót mondott, most már nem is tudom megszámolni, néha ragoz is. (kakilok, múltkor ezt mondta). Nem tudom miért bonyolítja túl az említett szavakat pl. Másnak is csinált ilyet a babája? 18 hós
2010. máj. 4. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy vkitől a családban ezt hallja? az én gyerkőcöm még csak 2 hetes, de a nővérem kisfia csinálta ezt (kakajóóóó stb.), holott előtte már szépen ki tudta mondani. a nagyi sokat gügyögve beszélt és tetszett neki, így azt utánozta! meg kell kérni a gügyögőket, hogy normálisan beszéljenek a gyerekhez, ne sejpítsenek, meg becézgessenek szavakat...

a tesómnál ez bevált.

2010. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nem érdemes foglalkozni, majd kialakul.

Ami nem jó: folyton kijavítani.

Amit csinálhatsz:

Pl. azt mondja: anya kakajojó! Visszakérdezel: kakaót kérsz?

Vagy rámutat egy autóra: atujó! kiegészíted: igen, ott egy autó.

Nem mindig érdemes konfliktust vállalni a gügyögőkkel, csak ha nagyon sokat van velük együtt a gyerek. Mert egyébként ti vagytok az etalon, első sorban titeket utánoz (szülőket), és az lesz a végleges.

2010. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!