Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kell egy keresztelőhöz?...

Mi kell egy keresztelőhöz? Kritériumok az Egyház részéről?

Figyelt kérdés

1 éves a fiúnk, és szeretnénk megkereszteltetni. Apukával volt egyházi esküvőnk, de neki nem volt bérmálása.

Ha jól tudom, a keresztszülő(k) házasságának is templomban kell köttetnie. És mi van akkor, ha mindkettőnek többedik házassága a mostani, ráadásul a keresztanyu-jelölt zsidó?

Jó komplikált a dolog!


Tud valaki segíteni?


2010. máj. 3. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez olyan dolog, hogy templom és pap függő. Van ilyen is olyan is. Van ahol mindent kérnek, van ahol semmit. Mi nem vagyunk házasok és én nem vagyok megkeresztelve, továbbá a keresztszülők sem házasok. Nehezen ugyan, de találtunk olyan papot aki így elvállalja a kersztelőt. Szóval próbálkozni kell több helyen.
2010. máj. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
a romai-katolikus igy biztos nem keresztel, de minden mas vallas szabadabb egy kicsit, erdeklodjatek a plebaniakon, de a legegyszerubb az okumenikus keresztelo, ott minden szabadszellemu
2010. máj. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk most volt keresztelő,egyedül annyi volt a kikötés,hogy az egyik keresztszülő katolikus legyen.
2010. máj. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A keresztfiam keresztelőjén(római katolikus) semmit nem kötött ki a pap. Pedig a komámék nem is házasok, sem egyházi, sem polgári esküvőjük nem volt. Még egy keresztlevelet sem kért senki.

Tényleg papfüggő.

2010. máj. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én és Párom is meg van keresztelve (reformátusok vagyunk), de nem vagyunk házasok. A keresztszülők sem házasok, a keresztanya jelölt meg van keresztelve, a keresztapa jelöltet előttünk fogják megkeresztelni. Nekünk volt két oktatás és elmondták melyik imákat kell megtanulni mert azokat együtt fogjuk mondani. Költsége nincs, bár az egyház javára szoktak ilyenkor pénzt ajánlani. Papírok közül meg csak a személyi és a lakcím kártya kellett. De tényleg az egész templom és pap függő, illetve vallásfüggő, a református vallás "lazább" mint pl. a görög katolikus.
2010. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg pap függő.

Pl. a tesómék nagyobbik fiát mikor keresztelték, még nem voltak házasok a tesómék, így nekik 2 hónapig kellett oktatásra járniuk. A keresztszülők meg nem is voltak kapcsolatban, mert a keresztanyuka a sógornőm testvére lett, a keresztapuka meg a tesóm legjobb barátja. Nekik a keresztlevelüket kérték, meg hogy mindkettő meg legyen bérmálkozva.

A kisebbik fiúknál már semmilyen kritérium nem kellett, akkor már házasok voltak, de meg sem kérdezték őket. Csak én vagyok a keresztanya, keresztapa nincs. Nem vagyok megbérmálkozva, de még csak a keresztlevet sem kérték.


A fiamat mi is a nyáron akarjuk megkeresztelni, se mi, se a leendő keresztszülők nem vagyunk házasok. Mi is most érdeklődünk több plébánián, mert ahol szerettük volna, oda évekre visszamenőleg be kell fizetni az egyházadót, meg járni kell misére, amíg meg nem kereszteljük a fiúnkat. Hát nem ebben a faluban van, ahol lakunk, így bajos lenne minden vasárnap utazgatni a mise miatt. Hát majd meglátjuk...

2010. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tenyleg pap fuggo.

Nalunk a keresztszulok meg csak nem is hazasok.

A keresztapa a ferjem unokatesoja (elettarsi kapcsolata van es egy kislanya) a keresztanya az en testverem.

Mi evengelikus templomban eskudtunk, ugy , hogy nem is evangelikusok vagyunk.Az a pap volt szimpatikus Nekunk. :)

2010. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. máj. 5. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!