Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi van? Ki lesz a...

Ilyenkor mi van? Ki lesz a felelős, ha baj van?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom, szépen fejlődik, pár hete jár is magától. Ma voltunk a doktornőnél méredzkedni, és csak kíváncsiságból rákérdeztem, hogy így hogy már jár, nem kéne -e megnézetni a csípőjét. Azt mondta, ne aggódjunk, ha a pár hetes kötelező csípőszűrésen és ultrahangon minden rendben volt, akkor most sincs baj. A férjemmel néztünk rá, hogy milyen kötelező vizsgálat? Azt mondta, hogy pár hetesen a védőnő adott beutalót. Mondjuk nekünk ugyan nem, nem is tudtunk róla. Teljesen kikészült, hogy hogyan lehetett ezt elnézni. Azt ajánlotta, vigyük magán szűrésre, ott előbb sorra kerül. Na már most, ha 1 éves korára kap időpontot, és találnak valamit, egyáltalán lehet azt még korrigálni? Ki lesz érte a felelős? Utoljára mikor megszületett akkor nézték a csípőjét, illetve kb 6 hónapos koráig a védőnő nézte neki itthon, és kellett tornáztatnunk is minden nap. Most teljesen elkeseredtünk:(
2010. máj. 3. 09:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én azt sem értem miről beszélsz,mert nálunk ilyen vizsgálatot nem is végeznek.Mi baj lehetne?Bennem fel sem merült ez.
2010. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekünk sem kellett menni, amikor a doktornő kijárt, kb 1 hónapig, mindig megnézte, most is nézi a havi ellenőrzésen, és ugyan voltunk ortopédián, a gyógytornász mondta, hogy vigyük el, ott az mondták ha egyedül jár vigyük vissza ellenőrzésre, de nincs semmi. Ilyen hasi ultrahangra meg végképp nem küldött senki.
2010. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére már szerdára kaptunk időpontot. Remélem minden ok lesz...
2010. máj. 3. 11:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi a dokitól kaptunk 2 hósan beutalót,rákérdezett, hogy voltunk e már. Időpontot kértem, de kishíjján elzavartak hogy mit akarok egy csecsemővel, a másik hely a gyerek kórház volt, ott kaptunk időpontot, 9től 1 ig érjünk oda. Ott is megkérdezték, hogy mit akarok itt, majd mikor elkezdtem balhézni fogadtak bennünket. Megnézte a doki, tényleg csak 5 perc volt, az öltözés több volt. MAjd visszarendelt minket 1 hónappal később. Késtünk mert lebetegedtünk és utána jött karácsony így 4 hósan vittem vissza, jól le is lettem teremte, de nem volt semmi baja, tornáztattuk, kenguruban hordtam.


8 hós fiú anyukája

2010. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi nem kaptunk beutalót sehova. a Koponya és hasi UH-t megcsinálták neki már a KH-ban (Sopron), és a zárójelentésre rá volt írva, hogy mikor kell megjelenni a csípőszűrésen. Beutaló nem kellett hozzá .
2010. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, kötelező a csípővizsgálat. Az ismeretségi körömben minden babával voltak, pedig nem ugyanott lakunk. Nekem a doktornő a baba születésekor, amikor kijött házhoz, adta a beutalót is. Általában 6 hetes korban csinálják, de 4 hónapos korig kell elmenni. Tehát az orvos felelőssége, csak ő írhat beutalót! De a védőnő se vétlen, mert az én védőnőm minden héten kérdezte, hogy van-e már időpontom csípővizsgálatra. (Én 11 hetesen vittem, csak akkorra volt időpont, továbbkülték ultrahangra, tornáztatnom kell a lábfejét, mert kicsit befele fordult, most, 4 hónaposan viszem kontrollra). A koponya és hasi ultrahangra rákérdeztem, de azt mondta, az nem kötelező.

Szerintem keress egy másik háziorvost.

Remélem mindent rendben fognak találni!

2010. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!