Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejterméket mikortól lehet...

Tejterméket mikortól lehet bevezetni és mivel?

Figyelt kérdés
2008. okt. 7. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tejterméket szigorúan 1 éves kor felett adj a babádnak.
2008. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

szia

én nem igy tudom.

7-8 hónaptól nekem mondta a védőnő.először sajt-utána túró-és később kefir,joghurt,tejföl.

nem irtad mekkora a manó.én szoktam túrókrémet,gyümölccsel-de joghurtot is inkább natur veszem-és bele gyümi,zabpehely

üdv

2008. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Én is úgy tudom,hogy 1 éves kor alatt nem lehet adni tejterméket.
2008. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A babák egészségügyi kiskönyvében (ezt mindenki megkapja a kórházban, ebben vezetik az oltásokat) az van, hogy 8 hónapos kortól lehet adni savanyított tejtermékeket (natur joghurt, túró), de sajtot, tejfölt, tejet csak 1 éves kor után.
2008. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Úgy látszik, ez is helyenként változó. Nálunk 8 hónaposan (tápszereseknél 7) bevezethetők a kezelt tejtermékek, pl. kefír, joghurt, túró, sajt. Mi sajttal indítottunk, kb. 10 hónaposan. Nem volt gond. A kefírt még nem próbáltuk, a joghurt hasmenést okoz - legalábbis nálunk.
2008. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"A szakértők összeállították az ideális babakosár tartalmát, azokat az élelmiszereket, amelyeket egy kilenchónapos csecsemő fogyaszthat. A kosár tartalmazhat napi 5-8 deciliter anyatejet, hiánya esetén tápszert, továbbá 4-5 fajta gyümölcsöt, 4-5 fajta zöldséget. Héthónapos kortól a kicsik főzelékébe már kerülhet állati eredetű fehérje is, ami lehet például csirkemell. A natúr tejtermékek 7 hónapos kortól fokozatosan bevezethetők, mértékkel adható natúr joghurt, kefir és túró, de főételként csak tízhónapos kor után vezethetők be. Konklúzióként elmondható, hogy az édesanyák kezdjék később a tejtermékek bevezetését és adjanak kevesebbet 6-12 hónapos kisbabájuknak. A tehéntejet és a kecsketejet pedig egy éves kor alatt feltétlenül kerüljék. "
2008. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia 8 hosan mar lehet nyugodtan adni kello mertekkel a tejtermeket(natur) a babanak. Ami kerulendo 1 eves korig az a tehentej, tojasfeherje, liszt. En legalabb is igy csinalom.

8 honapos kisfiu anyukaja

2008. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6hos kortol lehet joghurtot kapni.humana
2008. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!