Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás vagy hajlamos babák...

Ekcémás vagy hajlamos babák szülei, melyik tejterméket próbálkoztatok először bevezetni?

Figyelt kérdés
9,5hós a picim azt hiszem már megpróbálkoznék bevezetni megint a tejtermékeket,de nem tudom melyikkel kéne ami talán nem üti ki teljesen. 8hósan kapott egy kis sajtot a főzijébe,attol előjött,csunya lett a kis arca és a combhajta.tartottunk 1,5hó szünetet. szerintetek?
2011. febr. 23. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Fiam 10 éve ekcémás, minig is evett tejterméket, iszik tejet, nála a kettő között nincs kapcsolat.

Az ekcémájára leginkább az időjárásnak van hatása,

2011. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam tejfehérje allergiás volt, kaptunk 20 oldalas listát a tiltott ételekről, meg 2 oldalt a szabadokról.

A bölcsiben volt egy dajka, aki vega volt, ő adott a gyereknek a saját kajájából.

Én teljesen tejmentesen főztem és vásároltam, ha nagyon tej kellett, akkor rizstejet vettem. Elfogadható az íze, jobb, mint a szójatej.

Egyébként volt krémünk, meg sok-sok próbálkozással rájöttünk, hogy mi az a mennyiség, amitől még nem vészesek a kiütések.

Pl: két evőkanál joghurt még ok, a háromnál már néhány viszkető pötty és hólyag, akkor gyors krémezés és néhány napig semmi tej. Később már a gyerek is tudta, és két kanál után nem kért többet, sőt, idegen helyen visszautasította a sütiket, elmondta, hogy mi a betegsége, és csak akkor vett, ha elmondták neki, hogy nem kellett tej az elkészítéshez.

Bölcsiben, oviban neki külön főztek, szóval nem nagyon erőltettem a dolgot.

Ha mégis megkívánt valamit, tudta, hogy viszketni fog és sokára múlik el, de mégis akarta, akkor engedélyeztem két- három falatot és jött a krémezés és a néhány napos, hetes eltiltás.

Most már jobb, ha tejet iszik utána beveszi a gyógyszert, krém és reménykedés, hogy mi nyerünk.

2011. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Előfordulhat, hogy inkább a téli idő hozza ki, mint a tejtermék. Fiam is ekcémás, én is... Most mindketten vakarózunk, mindegy, eszik-e tejterméket vagy nem. Rosszabbodhat elvileg citrusféléktől, paradicsomtól, kakaótól is, ezért ezeket nem is adtam 1 éves kor előtt. A paradicsom a múltkor ki is csapta rendesen (legalábbis sztem attól volt).


Tejtermék: én megkérdeztem hozzáértőket neten, azt írták, hogy próbáljam bevezetni 8-9 hó körül a savanyítottakat. Sajtot adtam pl, azzal próbálkozz újra sztem, de először kis mennyiséggel. Kapott utána joghurtot, túrót is, mindig csak pár kanállal. 10 hónapos elmúlt, amikor már kb. fél decit engedtem neki megenni.

Ma 16 hónapos, napi 2 deci joghurt a minimum, amit megeszik. És nem látok összefüggést a bőre és a tejtermékek között. Amikor hidegebb van, szárazabb a levegő vagy épp fogzik, akkor jobban kijön rajta.

A fürdetőszerek, mosószerek, ruhák anyaga jobban befolyásolja szerintem!

2011. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első

Hívják téli ekcémának is.

ami rossz: hideg és /vagy nyálkás, esős idő

ami jó: nyár, meleg, napfény, tengervíz - ezektől a fiam teljesen tünetmentes lesz

2011. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

biztos h a sajtocska ütötte ki szegényt. eddig összese 3x jött elő,első 2 alkalommal akkor mikor még szopizott 5hós kor alatt csak az arcán de azt nem tudom h mitől.azóta nem jött elő(paradicsomos kajcsit is kap,s hidegben sem eddig legalább is)viszont a sajt után rögtön másnap még a hajlatban is ahol eddig nem.szerintem 100% h az volt a ludas. megpróbálom ujra,aztán meglátjuk...

2011. febr. 23. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem tejallergia inkább, mint ekcéma?
2011. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hasmenés nem volt,csak tiszta piros kiütés lett az arcocskája,ami idővel leszáradt és hámlott,ill a combhajlat is kiszárat és hámlott.

mikor először ilyen lett az arca a doki azt mondta h ekcéma, és hajlamos rá,ezért csak HA tápit és pépet eszik amiota kapja.9én megyünk tanácsadásra,lehet h addig kivárok a probálkozással s megbeszélem vele...

2011. febr. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!