Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet elfogadtatni...

Hogyan lehet elfogadtatni egész banánt, almát, kekszet, kenyérhajat, stb a babával?

Figyelt kérdés

Kisfiam, ha ilyesmit nyújtok neki, fintorogva fogdossa, forgatja, dobálja. Ha a szájához teszem, prüszköl, fintorog, stb. Ha netán a szájába adok egy falat letört banánt, fuldokolni kezd és zárja a száját, pedig a banánt bármilyen körülmények között megeszi, még villával törve is.

8 hós lesz.


2010. ápr. 29. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, mindig kínálgasd neki, aztán egyszer majd elfogadja. De ne tuszkold a szájába, mert azzal csak nagyobb ellenállást váltassz ki.

Az én fiam még csak 7 hónapos, nincs még foga, de 6 hónapos korától kap babapiskótát. Először a kezébe adtam, nézegette, hogy ezzel most mit kell csinálni, aztán a szájához emeltem. Szereti, jól elnyammog vele. Néha az egész fejecskéje olyan, még a fülébe is jut belőle. Viszont a banánnal nem tud mit kezdeni, az nem omlik szét a szájában. Rácuppan, ha az én kezemben van, de amint leharap véletlenül egy darabot, már fuldoklik és köpi ki.

Talán előbb próbáld olyannal, amivel elnyammoghat. Az almát, banánt rágni kell, az még újdonság neki.

2010. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még kicsi a darabos kajához, enyém 11 hónapos volt mikor ezeket elkezdte enni
2010. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

7,5 hós a babám, 0 foggal, és már két hete simán eszi a zsömlét, kenyérhéjját. Az etetőszékben adtam neki oda, először azzal szórakozott, h ledobálta, azt hitte, h játék. Második alkalommal a szájához vette és azóta elnyammog rajta! Ne csinálj semmit, csak tedd le elé, előbb-utóbb a szájába fogja venni és rájön, h milyen jó!!!


*Sz*

2010. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!