Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek vannak 20 hó körüli...

Kinek vannak 20 hó körüli gyerekével szobatisztaságra nevelős tapasztalati? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
Mikor volt az első sikerélménye? Mármint mennyi idő telt el az első próbálkozás után?
2010. ápr. 29. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
18 hónaposan akart először bilire ülni, mert egy fél évvel idősebb barátnője csinálta. hazajött, volt bilink, elővette, ráült, pisilt. utána jó pár hétig ment, aztán várandós lettem és veszélyeztetett az öcsivel, így nem tudtam emelni, maradt a pelus, vissza is esett a kedve, amikor ültetni akartam. a kaki két éves korban kezdődött, pisi után nem szállt le a biliről és kiküldött, és produkált, utána sokáig nem csinálta, aztán végül a nagy dologban lett megbízhatóbb. január végén múlt kettő és február óta nincsenek a pisivel sem gondok, már baleset szinten sem. lényeg, hogy legyen otthon bili, használja, ha már rég pisilt, vagy száraz a pelus csücsüljön rá, ott gyurmázzon, olvassa a dörmögő dömötört, stb. és sikerülni fog. ma már szól a fiam, de amíg nem, addig amikor nekem kellett, vittem őpt is, így nem volt baleset, erőltetni nem szabad, ha nagyon tiltakozik, ne kényszerítsd, ez nagyon nehéz, mert az ingert is fel kell ismernie, és kommunikálni is kell tudni annyira, hogy jelezze.
2010. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kapott egy bilit, amivel játszhatott. Aztán idővel mindíg emlegettük, oda megy a pisi és a kaki is. Aztán kérdeztük van-e kedve kipróbálni...és hát persze, hogy volt. De hát nem jött semmi...biztattuk, hogy ez ok. ha úgy érzi azonban, hogy jönni akar valami, akkor engedje ki ide ne a pelusba...na aztán vettem egy kis vesztegetős finomságot neki és az megdobta a dolgot. Nagyon motiválva volt, de idővel nagytesó, apuka rájártak...mire elfogyott, manó bilizett. 2 hónapig csak kb, mert ha klotyóra megyek, mindíg jön velem aztán ő is kipróbálta mint a nagyok és azóta csak dísznek van a bili, meg játékok tárolására. Egyszer beleesett az egyik klotyóba.Igyekeztünk nagyon nem nevetni csak mikor nem látta. Azóta arra a wc-re nem megy. De nagyon ügyes. Tudjuk vannak gyerekülőkék meg miegyéb de igazából nincs rá szüksége. 24 hónapos volt mikor kezdtük és 27 volt mikor teljesen szobatiszta lett. Ez alatt azt értem, nem volt baleset és kontroll alatt tartotta a kis testét. Most voltunk 3 évesek és már éjszaka sem kell semmi hónapok óta.

A lényeg az, hogy könnyedésn kell venni. Ha szereti, hogy dicséred adj neki a szép szóból csak ne vidd túlzásba. Ha bepippant, nem szabad szidni, én csak annyit mondtam, hogy balesetek előfordulnak, legközelebb próbáljuk meg a bilin...és egy olyan tündér. Soha nem csinált be csak azért, hogy bosszút álljon vagy hasonlók.

2010. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kislányom 4 nap múlva lesz 20 hónapos. Most ott tartunk, hogy napközben már nincs rajta pelus. Eleinte 20 percenként kellett mennünk, de 2 hét alatt jutottunk el oda, hogy már szól. Ha itthon vagyunk nincs semmi gond, ha megyünk valahová akkor általában teszek még pelust, mert akkor másra figyel. Ma pl voltunk majálison délelőtt, kétszer szólt, harmadszorra bepisilt. Annyit mondtam neki, hogy legközelebb szóljon, és átöltöztettem. Már a bölcsiben sincs rajta pelus. Éjszaka van rajta még, de szárazan ébredt már 3 reggel is.

Amúgy olyan 1évesen kezdett ismerkedni a bilivel, először alvás után sikerült mindig, és szép lassan rájött, hogy mire való. Most nem szereti a bilit, Wc-bepisil szűkítővel.

Viszont a kakival bajban vagyunk, mert azt nem meri belenyomni wc-be, pelusba sem akarja, így sajnos a visszatartás miatt szorulása lett. Tegnap is úgy sikerült nagy nehezen kakilnia, hogy tettem alá pelust.

2010. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!